Setkání a networking manažerů a podnikatelů s astronomy na hvězdárně

18. 5. 2010 | TZ
Networkingová akce Young MBSA, koncipovaná jako setkání manažerů a podnikatelů s předními českými astronomy a astrofyziky a známými astronomickými popularizátory, se koná v sobotu 29. května v unikátním prostředí Štefánikovy hvězdárny na Petříně. Zahájení je v 16.00 hod., předpokládané ukončení akce v cca 21.00 hod.

Logo YoungMBSA zdroj: www.youngmbsa.cz

Networkingová akce Young MBSA, koncipovaná jako setkání manažerů a podnikatelů s předními českými astronomy a astrofyziky a známými astronomickými popularizátory, se koná v sobotu 29. května v unikátním prostředí Štefánikovy hvězdárny na Petříně. Zahájení je v 16.00 hod., předpokládané ukončení akce v cca 21.00 hod. Zájemci z řad členů či hostů mohou zůstat i na noční pozorování.

Na programu neformálního večera bude krátké představení hostů; následovat budou besedy s hosty. Program bude proložen bloky speednetworkingu kolem teleskopů a na závěr hosty čeká volný networking/business mixér a pozorování večerní a noční oblohy .

Program

Besedy a diskuze

  • Jakub Rozehnal: Nekonečně mnoho světů - o hledání planet mimo sluneční soustavu (a o hledání života na nich)
  • Jakub Haloda: Vznik Měsíce - o katastrofické srážce Země s jinou planetou, při které vznikl náš Měsíc; VZORKY velmi vzácných lunárních meteoritů
  • Petr Kulhánek: Vznik a budoucnost vesmíru - nejnovější poznatky o vzniku vesmíru a jeho vývoji


Speednetworking

Krátké, rychlé seznámení se navzájem, historicky druhý speednetworking Young MBSA – tentokrát v kopulích hvězdárny kolem teleskopů

Dalekohled MARK a jeho konstruktér Martin Fuchs

Ukázky toho, jak tento moderní zrcadlový dalekohled, který není pro veřejnost za normálních okolností přístupný, funguje

Oko za 2 miliardy

Výstava u příležitosti 20. výročí startu Hubblova vesmírného dalekohledu (nejdokonalejší dalekohled všech dob).

Závěrečný volný networking a business mixér

Pozorování večerní oblohy

Průvodci podvečerem

Bc. Jakub Rozehnal (*1975)

Od roku 2004 je vedoucím petřínské Štefánikovy hvězdárny, kde se zabývá zejména popularizací astronomie. Věnuje se zejména výzkumu ranných fází vzniku sluneční soustavy a fenoménu migrace planet. Pohovoří na téma "Nekonečně mnoho světů".

Mgr. Jakub Haloda, PhD. (*1976)

Zabývá se výzkumem meteoritů a je naším předním odborníkem na problematiku lunárních hornin. Pohovoří na téma "Vznik Měsíce". Přinese s sebou i vzorky velmi vzácných lunárních meteoritů (pouhý gram takových hornin stojí i 40 000 dolarů!)

Prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. (*1959)

Je naším předním odborníkem na poli teorie plazmatu. Části jeho počítačových kódů pro simulaci plazmatu používají i prestižní světové instituce jako je Los Alamos National Laboratory v USA. Je zároveň vynikajícím popularizátorem astronomie a astrofyziky. Pohovoří na téma "Vznik a budoucnost vesmíru".

Dále vystoupí také Ing. Martin Fuchs (*1975)

Hlavní konstruktér robotického dalekohledu MARK, který je využíván k vědeckým pozorováním na Petříně.
Termín: sobota 29. května 2010, 16.00 – 21.00 hod.

Rozhovory k tématu si budete moci přečíst na http://www.youngmbsa.cz/cs/rozhovory/. Registrace probíhají na adrese director@youngmbsa.cz, případně na tel. čísle 777 923 762.
 

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: