Seznam.cz spouští vlastní televizní stanici

31. 5. 2016 | Petr Michl
To, že má Tonda Blaník právo sedět, jsme se už dozvěděli v poslední sérii. Nyní by už nikdo neměl zpochybňovat ani jeho právo na TýTý.Seznam.cz dnes spouští internetové vysílání Seznam.cz TV. Dostupné bude na obrazovkách televizí standardu HbbTV. Lidé, kteří mají chytrou televizi s podporou HbbTV připojenou k internetu a zároveň na anténu pro příjem digitálního pozemního vysílání, ode dneška najdou Seznam.cz TV v seznamu televizních kanálů. Přepnutím na Seznam.cz TV se v chytré televizi spustí HbbTV aplikace – tedy internetové vysílání. V ní jsou zatím ke sledování nachystané pořady internetové televize Stream.cz. Seznam.cz k nim bude postupně přidávat další obsah a aplikaci nadále vylepšovat.

Hledali jsme způsob, jak zjednodušit přístup k internetovému obsahu přímo přes televizní obrazovky. Chtěli jsme vymyslet, jak se na internet přepnout stejným tlačítkem, jímž se na televizním ovladači přepínají programy. A přesně tohle Seznam.cz TV umí,“ představuje novinku Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz a dodává:

Přicházíme s netradičním řešením, které zatřese současným paradigmatem a tím, jak vnímáme televizní obrazovky. Přitom Seznam.cz TV „pouze“ divákovi jednodušším způsobem přináší obsah z internetu, který už nyní v chytrých televizích jde spustit. Dosud bylo vyhledávání internetového obsahu v chytré televizi přes aplikace nebo internetový prohlížeč noční můrou. Teď se k němu divák dostane pouhým přepínáním mezi televizními kanály, na něž je zvyklý. Je to naprosto logické a současné technologie to umožňují.Ve zkratce se tedy jedná především o zjednodušení zhlédnutí obsahu na další platformě. To dosud Seznam.cz poskytuje například svou aplikací Stream.cz, která je použita měsíčně na 60 tisících zařízení. Seznam.cz TV by měla dle Zimy přinést více než 1 700 000 zhlédnutí, jež v tuto chvíli generují všechny aplikace Stream.cz pro chytré televize.

Taháky z tvorby Streamu mají být seriály a pořady vlastní produkce jako Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo nebo třeba Jídlo s.r.o. Dětem i jejich rodiče pak ocení kanál Pohádky.

Zároveň se zprovozněním Seznam.cz TV se rozběhla informační kampaň  pomáhající veřejnosti zorientovat se v tom, co je Seznam.cz TV a jak funguje. Z tohoto důvodu Seznam.cz připravil stránku www.seznam.cz/tv. Pro ty, kteří budou mít praktické dotazy, jak naladit internetové vysílání ve svých televizních přijímačích, je připravena stránka www.seznam.cz/jaknaladit.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: