Skupiny na Facebooku už budou jen veřejné a uzavřené, nikoliv tajné. Končí chat

20. 8. 2019 | Petr Michl
Facebookové Skupiny se dočkaly změny ve své kategorizaci. Dělí se nyní na veřejné (public), nebo uzavřené (private). Tajné Skupiny (Secret Groups) jsou zrušeny... tak trochu.

Pro různé druhy Skupin na Facebooku je vhodné jiné pojetí jejich zabezpečení. V Menlo Parku se rozhodli možnosti výběru zúžit na ty dvě nejčastěji používané. Produktový manažer facebookových Skupin Jordan Davis uvedl:

Skupiny na Facebooku dosud umožňovali lidem vybrat si mezi skupinou veřejnou, uzavřenou a tajnou. Abychom lépe vyhověli očekávání lidí a napomohli větší jasnosti, přicházíme s novým zjednodušeným modelem (nastavení) soukromí Skupin: na  veřejné a uzavřené."

Záhy si vysvětlíme, že to je zjednodušení, které spíše mate. Výše uvedené prohlášení logicky zavdalo příčinu k dohadům a nespokojenosti s tím, že se ruší tajné Skupiny. Ruší se skutečně jako kategorie, ne svou podstatou. Ta totiž spočívala v tom, že nešly dohledat. Neviditelnost ve vyhledávání nicméně půjde nově zapnout u uzavřených (private) Skupin. Vysvětluje to následující infografika.

Facebook vysvětluje změnu požadavky uživatelů po větší jasnosti, zároveň ujišťuje, že Skupiny budou do budoucna nadále jeho prioritou.

Chat v rámci Skupin končí

Další novinkou oznámenou v pátek 16. srpna je zrušení možnosti chatu ve Skupinách. Od pátku nejdou zakládat, od 22. srpna pak nepůjde přispívat ani do stávajících chatů.

Chaty umožňovaly komunikaci v rámci Skupin až 250 lidem najednou. Nyní Facebook říká, že „pro komunity je velmi cenná možnost komunikovat v reálném čase", ale „současná infrastruktura nepodporuje chat ve Skupinách přímo v aplikací Facebooku... a nemůže tuto funkci nadále podporovat".

Nerozsoudíme, zdali to znamená, že funkce nebyla využívaná, lidé na sebe byli na chatu sprostí, nebo byl horní limit 250 chatujících příliš. Každopádně zůstává možnost skupinového chatu po Messengeru pro uživatele, co jsou i jinak na Facebooku přáteli.  

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: