Sleduju, sleduješ, sledujeme – Rupert Murdoch a papež na Twitteru

20. 1. 2012 | Daniela Bednářová
Potřebu jen tak si pípnout má nově i nejméně oblíbený mediální magnát.

Kdo všechno se připojil na Twitter a koho tam sleduje? Je to dobrá otázka například pro americkou tajnou službu. Klidně by totiž mohla sledovat i Simona Cowella, který má účet na Twitteru sotva dva měsíce. Ale už ho konečně má. Stejně jako Rafael Nadal, Salman Rushdie, Gwyneth Paltrow nebo kobra ze ZOO v Bronxu. Že je na Twitteru, v minulém roce zvěstoval i papež. Přes iPad.

Docela velký humbuk je také kolem toho, že si s počátek roku 2012 vybral pro start své twitterové kariéry i Rupert Murdoch. Začal s trochu suchopárným oznámením vhodným spíše do čtenářského deníku - „Have just. Read The Rational Optimist. Great book.“ A pokračuje řadou překlepů a selfpromotion - „I LOVE the film "we bought a zoo", a great family movie. Very proud of fox team who made this great film.“

Ale to, co děsí spoustu lidí na Murdochově nově nalezené zálibě ve Twitteru víc než jeho statusy, je možnost, že se mediální magnát prostě rozhodne a Twitter koupí. Asi potřebuje novou hračku, když mu to nevyšlo s MySpace.

Kromě toho se teď všude řeší, co Murdoch tweetuje a koho sleduje. S twitterovým účtem pomohl Murdochovi spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey a vysloužil si poctu prvního člověka, kterého mediální magnát sleduje. Mezi další pod jeho dohledem patří třeba sloupkařka The Wall Street Journal Peggy Noonan, Bill Gates nebo herec Jim Carrey. Celkem Murdoch sleduje devět lidí a pár svých společností, ale občas si někoho přidá a pak zase rychle smaže. Uvidíme, jak bude pokračovat. Za necelé tři týdny už ale stihnul kolem sebe nashromáždit skoro 150 000 followerů.

Zdroje: www.guardian.co.uk, www.mashable.com, businessinsider.com

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: