Služba Hangouts Chat má pomoci s komunikací v práci. Všichni uživatelé G Suite ji získají zdarma

5. 3. 2018 | Kristýna Vozková
Po roce testování Google uvedl na trh svou službu Hangouts Chat, která může konkurovat populárnímu Slacku. Zároveň představil zajímavá rozšíření v rámci G Suite.

Společnost Google před měsícem oznámila, že její služba Hangouts bude pro účely firem rozdělena na Hangouts Chat a Hangouts Meet. První z nich byla až doposud přístupná pouze omezenému počtu lidí v rámci beta verze. Nyní je však oficiálně na světě pro všechny uživatele G Suite.

Nový Hangouts Chat však bude muset obstát mezi tvrdou konkurecí. Podobné služby totiž nabízí mimo populárního Slacku také Workplace od Facebooku, Cisco Spark nebo Microsoft Teams.  

Mimo G Suite pracuje Hangouts Chat také s aplikacemi třetích stran. V loňské beta verzi jich bylo celkem 11 (Prosperworks, Box, Zendesk, Asana, Polly.ai, Freshdesk, Zapier, Zenefits, Xero, Smartsheets, Intuit). Během posledních měsíců zahájil Google spolupráci také se Salesforce, Trello, Wrike, Zoom.ai a UberConference.

Jak služba funguje?  

Hangouts Chat obsahuje kromě samotných konverzací a jejich vláken také možnost vyhledávání a vlastní boty. Ty pomáhají uživateli automatizovat různé úkoly.

Dva z nich, @Drive a @Meet pomáhají uživatelům plánovat schůzky. @Meet bot vás ušetří zdlouhavých e-mailových konverzací a díky přístupu do kalendáře sám navrhne několik termínů, které jsou optimální pro všechny členy vašeho týmu.

Také druhá služba, Hangouts Meet, se dočkala během uplynulého roku několika vylepšení. Video-streaming kit, který společnost představila v říjnu, zahrnoval dotykovou obrazovku, mikrofon, reproduktory, fotoaparát a Chromebox. Minulý měsíc navíc Google rozšířil podporu videohovorů na tablety.

Ačkoliv Google nyní prezentuje oba produkty jako samostatné, stále jsou propojené do té míry, že se uživatelé mohou účastnit konferenčního videohovoru přímo ze služby Hangouts Chat.

V souvislosti s uvedením Hangouts Chat Google představil několik dalších rozšíření v rámci G Suite. Během několika následujících měsíců by měl být kalendář – díky propojení s umělou inteligencí – schopen nejen naplánovat časy schůzek, ale také navrhnout dostupné prostory pro meeting v rámci vašeho pracoviště.

Další novinkou je pak funkce rychlého přístupu do Google Dokumentů. Rychlý přístup využívá strojové učení pro zobrazování těch dokumentů, které uživatel (podle Googlu) hledal při prvním otevření aplikace. S touto funkcí budou týmy moci nahlédnout do souvisejících souborů z Disku Google a rychle a jednoduše získat relevantní informace z jiných dokumentů.

V současné době bude Hangouts Chat k dispozici firmám a jednotlivcům v rámci jejich předplatného G Suite (ti už můžou stahovat zde), ale můžeme očekávat, že se tato situace v blízké budoucnosti změní a bude dostupný i samostatně. Tiskový mluvčí společnosti totiž potvrdil, že v dohledné době získá Hangouts Chat speciální „host access".

Zdroj: venturebeat.com, Google blog

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.