Sony postupně obnovuje provoz herní sítě PlayStation Network

16. 5. 2011 | KuL
Společnost Sony oznámila, že právě obnovila některé služby herní sítě PlayStation Network poté, co hackeři svým útokem narušili její bezpečnost.

Společnost Sony oznámila, že právě obnovila některé služby herní sítě PlayStation Network poté, co hackeři svým útokem narušili její bezpečnost. Oznámení učinil výkonný viceprezident společnosti Sony Kazuo Hirai. „Služby se obnovují ve fázích, jsem velmi rád, že první fáze byla zahájena ve většině regionů po celém světě,“ řekl Hirai ve svém prohlášení. Sony přestavěla celou síť PlayStation Network po narušení její bezpečnosti, která vyústila v kompromis 24.6 milionů uživatelských účtů.

„Máme výborně aktualizované systémy zabezpečení dat,“ poznamenal Hirai ve svém video prohlášení. „Tyto změny byly výsledkem intenzivního vyšetřování podpořeného mnohými z nejrespektovanějších forenzních a bezpečnostních expertů v počítačovém průmyslu.“ Harai také uvedl, že změny zahrnují více pokročilých bezpečnostních technologií, pokročilé úrovně šifrování, přidané firewally a lepší systém včasného varování. Plný provoz sítě PlayStation Network chce Sony obnovit do konce května.

Kromě zvýšení bezpečnosti nabízí Sony zákazníkům herní sítě PlayStation a Qriocity jeden měsíc bezplatného využívání služeb. Tato opatření jsou jistě dobrým začátkem, ale stále má před sebou společnost Sony hodně práce, aby znovu získala důvěru svých zákazníků. Sony shodila herní síť, která celosvětově propojuje hráče k vzájemné hře, 20. dubna, když bezpečnostní problém objevila. Sklidila ale kritiku za to, že tajila napadení sítě do 26. dubna. Nezvyklé aktivity na síti přitom zkoumala již týden předtím. Při útoku hackerů byla minulý měsíc ukradena data z 24,5 milionu uživatelských účtů.

Obsah první fáze obnovování služeb pro Severní Ameriku a Evropu:

- sign-in (přihlašování) pro služby PlayStation Network a Qriocity (včetně obnovování hesel),

- obnovení online hraní v systémech PlayStation 3 a PSP,

- přehrávání vypůjčeného video obsahu (v rámci platnosti výpůjčky) v PlayStation Store Video Store (službě VideoStore of PlayStation Store) na systémech PS3 a PSP a v aplikaci Media Go, služba Q Music Unlimited pro aktuální předplatitele (na systému PS3 i v počítačích PC),

- přístup k službám třetích stran, jako jsou služby VidZone nebo MUBI,

- kategorie Friends (Přátelé) na systému PS3, včetně Friends List (seznamu přátel), funkce Chat (chatu), srovnávání Trophy (trofejí) a podobně,

- služba PlayStation Home.


  Zdroj citací: www.mashable.com

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: