Soutěž Česko Slovensko má talent zná své vítěze

29. 11. 2010 | ČTK
Vítězem soutěže Česko Slovensko má talent se v prvních minutách dnešního dne stala dvojice silových akrobatů Dae Men. Zdeněk Moravec a Petr Horníček z Brna v nedělním finále zaujali nejvíce diváky pořádajících televizí Prima a slovenské Joj, kteří jim proto zaslali nejvíce hlasů zprávami SMS z mobilních telefonů.

Československo má talent, zdroj: www.csmatalent.cz

Vítězem soutěže Česko Slovensko má talent se v prvních minutách dnešního dne stala dvojice silových akrobatů Dae Men. Zdeněk Moravec a Petr Horníček z Brna v nedělním finále zaujali nejvíce diváky pořádajících televizí Prima a slovenské Joj, kteří jim proto zaslali nejvíce hlasů zprávami SMS z mobilních telefonů. Za vítězství si rozdělí prémii 100.000 eur (téměř 2,6 milionu korun).

Dvojice předvedla vystoupení na motivy "sestoupení anděla" z nebe a následného návratu do oblak. Diváci tleskali kouskům beroucím dech i svalnatým vypracovaným mužným postavám umělců, kteří využívali také gymnastické kruhy. Zapůsobili zřejmě silně i na porotu a zpěvačka Lucie Bílá pronesla své hodnocení se slzami v očích. Podle slovenského producenta Jara Slávika oba umělci chvílemi jakoby popírali fyzikální zákony objevené Isaakem Newtonem.

"Většina (lidí) mívá hodně nápadů a většinou blbých, a vy jste přišli s několika nápady a vždycky výbornými, krásnými," pochválil duo i třetí porotce, moderátor Jan Kraus.

Finálové kolo soutěže odvysílaly obě pořádající televize v přímém přenosu z brněnského Výstaviště. Do nedělního finále se z šesti tisícovek lidí, kteří se do soutěže přihlásili, sítem castingů a soutěžních kol propracovalo 14 jednotlivců a skupin. Prima a Joj soutěžní kola vysílaly od konce srpna.

Nejblíže z vyřazených byli vítězství pěvec z Popradu Marián Zázrivý s operní árií a pražský kouzelník a bavič Richard Nedvěd; probojovali se podle organizátorů do trojice nejlepších účastníků.

Dalšími neúspěšnými finalisty byli tanečníci z uskupení The Pastels, hudební skupina Mako!Mako, čtrnáctiletý slovenský saxofonista Patrik Žiga a zpěvačka Dominika Hašková, dcera slavného hokejového brankáře.
Do finále se dále probojovala taneční skupina Mighty Shake Zastávka, nevidomí rappeři Heinrich a Noro Wilnrotterovi a zpěvačka Veronika Stýblová. Finálovou sestavu doplnila taneční skupina Křečkovi muži, pěvecké duo sester Winklerových, kouzelník Radek Bakalář a gymnastické sdružení Chebejet.

Kromě milionové prémie si Dae Men zajistili i postup do světového finále soutěže v Las Vegas. V něm se bude bojovat o desetkrát více peněz, téměř 26 milionů korun. Nejúspěšnější soutěžící z Česko Slovensko má talent se naživo představí počátkem příštího roku divákům v obou zemích na turné.

Štítky dokumentu: Reklama online

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: