Spoluzakladatel Bonami.cz, Václav Štrupl, se stal šestým partnerem investiční skupiny Miton

7. 7. 2015 | redakce
Investiční skupina Miton, která stojí za projekty jako Heureka, Slevomat, Domodi či Bonami, rozšiřuje počet partnerů. K současným pěti členům cirkusu Miton se přidává Václav Štrupl.

Investiční skupina Miton, která stojí za projekty jako Heureka, Slevomat, Domodi či Bonami, rozšiřuje počet partnerů. K současným pěti členům cirkusu Miton se přidává Václav Štrupl (29).

Miton vznikl v roce 2000 jako projekt čtyř kamarádů: Michala Jiráka, Tomáše Matějčka, Ondřeje Rašky a Milana Zemánka. V roce 2013 partu rozšířil Tomáš Hodboď (27), který předtím s Mitonem vybudoval jedničku mezi českými srovnávači cen Heureka.cz a projekt vedl po jeho úspěšném prodeji společnosti Allegro. (Přes Heureku v roce 2014 “proteklo” 15 % obratu české e-commerce.)

Václav Štrupl je spoluzakladatel internetové agentury H1.cz, kterou se společníky v roce 2010 prodali společnosti Ataxo. V lednu 2013 pak spolu s Mitonem založil Bonami.cz, e-shop s designovými doplňky do bytu a nábytkem. Obrat Bonami.cz činil v roce 2014 100 miliónů Kč a letos firma v Česku, Polsku a na Slovensku, kde působí, cílí na dvojnásobnou částku.

„V Mitonu se projektům, ve kterých máme podíl, hodně věnujeme. Nejsme primárně finanční investor. Chceme budovat skvělé firmy, které z internetu dělají lepší místo, a používáme při tom know-how, které jsme za ty roky získali. Je pro nás klíčové do týmu průběžně přivádět schopné lidi a ty si dlouhodobě udržet. Proto jsme po mimořádném představení v Heurece nabídli partnerství Tomášovi Hodboďovi a proto náš cirkus posílí Václav Štrupl,”  komentuje změny Michal Jirák.

„Se všemi partnery Mitonu se známe už hodně let a během bezmála 3leté spolupráce na Bonami.cz jsme si vyzkoušeli, že nám to dobře funguje i v pracovní rovině. Když se navíc podívám, jaké projekty má Miton za sebou, nemusel jsem nad nabídkou partnerství vůbec váhat,”  vysvětluje Václav Štrupl.

Jeho rolí v rámci Mitonu, který momentálně stojí za společnostmi s miliardovou hodnotou, bude pomoc s hledáním a rozvojem nových projektů. Nadále zůstává v pozici CEO Bonami, kterému se věnuje na denní bázi.

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: