Spor Skype a Joltid míří k soudu

10. 8. 2009 | Brož František
Oblíbený komunikační nástroj Skype je v přímém ohrožení. Původní snahy o mimosoudní dohodu byly neúspěšné a tak celý spor míří do soudní síně. Skype koupila společnost eBay v roce 2005 za sumu neuvěřitelných 2,6 miliard amerických dolarů.

Služba Skype, zdroj: www.skype.com

Oblíbený komunikační nástroj Skype je v přímém ohrožení. Původní snahy o mimosoudní dohodu byly neúspěšné a tak celý spor míří do soudní síně.
Skype koupila společnost eBay v roce 2005 za sumu neuvěřitelných 2,6 miliard amerických dolarů. V do transakce ovšem nebyla zahrnuta platforma FastTrack, tedy peer-to-peer systém, zajišťující přenos dat mezi uživateli, kterou v té době vlastnila společnost Joltid. Ten nyní napadl jednání společnosti eBay, která prý v rozporu s licenčním ujednáním začala do platformy zasahovat.
Do projednání sporu mohou být uživatelé bez obav. K vypnutí služby by ovšem nemělo dojít ani v případě výhry společnosti Joltid. EBay totiž prohlásil, že vyvíjí vlastní, nezávislou platfromu, která by FastTrack v plném rozsahu nahradila. Pravděpodobnější je však varianta, kdy budou po případné prohře dodatečně upraveny licenční podmínky se společností Joltid - za vynaložení požadované sumy. Skype je naštěstí natolik významnou aplikací, že její zachování je v zájmu obou zúčastněných společností.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: