Spotřební elektroniky se prodává stále méně

21. 9. 2010 | RaTP
Český trh se spotřební elektronikou zpomaluje nebývalým tempem. Ve druhém kvartále v meziročním srovnání klesl o osm procent a navázal tak na pokles pozorovatelný již v prvním čtvrtletí tohoto roku. Jediný artikl, který vykazuje prodejní nárůst, je výpočetní technika. Proti němu se pak staví prodej velkých domácích spotřebičů, který meziročně poklesl o celých 12 %.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Český trh se spotřební elektronikou zpomaluje nebývalým tempem. Ve druhém kvartále v meziročním srovnání klesl o osm procent a navázal tak na pokles pozorovatelný již v prvním čtvrtletí tohoto roku. Jediný artikl, který vykazuje prodejní nárůst, je výpočetní technika. Proti němu se pak staví prodej velkých domácích spotřebičů, který meziročně poklesl o celých 12 %. V otázce budoucího vývoje by podle prognóz mohla mile překvapit kancelářská technika, která by již v příštím kvartálu mohla vykázat mírný nárůst.
Kamenné obchody bez většího překvapení klesly na úkor internetového prodeje. Ten naopak vykázal nárůst v počtu prodaných artiklů, nikoli však v obratu, který byl snížen nasazenými slevami. Problémem celého odvětví je fakt, že obchodníci již často nemají kam klesnout. Ceny v kamenných obchodech jsou často sníženy již druhou až třetí vlnou slev, které snižují marži na únosnou hranici. Lidé navíc často s nákupem dražších zařízení v tomto období vyčkávají na vánoční a novoroční slevy, které obchodníci nasadí, aby se zbavili starého zboží.

Štítky dokumentu: Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: