Správci facebookových skupin mohou nově filtrovat žádost o členství pomocí otázek

18. 5. 2017 | Kateřina Tauchenová
Podle čeho filtrovat žádosti o členství ve skupině, když o žadateli nic nevíte? Facebook vám teď rozhodování usnadní – každému žadateli můžete položit tři testovací otázky.

Po nástroji, který by usnadnil filtrování žádostí o členství v uzavřených skupinách, volali jejich správci už dlouho. Pokud totiž spravujete skupinu o několika stovkách či tisících členech, těžko můžete každého z nich znát či si jej alespoň pořádně prověřit. S každým nově schváleným členem tak riskujete, že právě tento uživatel vám bude ve skupině dělat nepořádek – ať už ve formě nevhodných příspěvků a komentářů, nebo spamování různých obchodních nabídek či reklam.

Facebook se teď rozhodl tento rozhodovací proces alespoň trochu ulehčit. Správce každé skupiny může pomocí jednoduchého formuláře vytvořit krátký dotazník o třech otázkách, na které musí každý žadatel odpovědět ještě před tím, než se jeho žádost o přijetí odešle správci skupiny. Maximální délka každé odpovědi je stanovena na 250 znaků. Správci pak mohou podle odpovědí získat alespoň přibližnou představu o tom, kdo daný uživatel je a zda je vhodné jej do skupiny přijmout. Žádosti pak budou moci správci skupiny přijímat a zamítat jednotlivě i hromadně.

Až doposud mohli správci, kteří si chtěli žadatele o členství prověřit, využít pouze posílání soukromých zpráv. Každému žadateli však museli poslat samostatnou zprávu a často se stávalo, že tyto zprávy padaly do složky ostatní, protože daní uživatelé neměli správce skupiny ve svých přátelích. Tento problém nyní odpadá a správci navíc mohou otázky odesílat hromadně všem žadatelům a jejich odpovědi mít přehledně shrnuté na jednom místě a nikoliv v desítkách soukromých zpráv.

Systém fungování a možného nastavení filtrování žádostí je názorně vysvětlen na schématu, které publikovala společnost Grytics věnující se analytice sociálních sítí.

Kliknutím na obrázek jej zobrazíte v plném rozlišení.

Tento nástroj by měl skupinám pomoci alespoň částečně vyřešit potíže s falešnými účty, spamováním a trollením obsahu ve skupinách. Eliminace těchto problémů je pro Facebook poměrně zásadní, protože jedním z jeho hlavních dlouhodobých cílů je „vytvoření celosvětové komunity, která slouží všem".

Stávajících členů skupin se změna nijak nedotkne, pokud ale máte ve své skupině z posledních dnů či týdnů několik nevyřízených žádostí o členství, můžete dotazník vytvořit a hromadně jej zaslat všem čekatelům na přijetí.

Nástroj už je dostupný i v České republice. Jak velkým přínosem por fungování skupin bude, rozhodne mimo jiné i to, kolik času a energie budou jejich správci ochotni věnovat pročítání a filtrování odpovědí.

Zdroj: WeRSM

Kam dál?

Nástroj na filtrování žádostí o přijetí není jedinou novinkou, kterou Facebook do fungování skupin přidal. Na konci března například umožnil přidávání příspěvků do skupin jménem stránek. 

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: