Sting propůjčil hlas písni podporující vznik pracovních příležitostí pro lidi s Downovým syndromem

22. 3. 2021 | Petr Michl
Mít práci, kde vás někdo oceňuje, může znamenat (i) pro lidi s Downovým syndromem neskutečně moc. A to samé platí i pro to, když vaší PSA reklamě poskytne svůj hlas jedna z ikon světového popu. U tohoto skvostu se to podařilo.

Jeden pozitivní příklad může rozjet řetězovou reakci, na tomto poznatku stojí PSA reklama vytvořená k Mezinárodnímu dni Downova syndromu, který připadá na 21. března. Počin italské neziskové organizace CoorDown má podobu krátkého filmu s písní se skutečně hvězdným zpěvákem. Ujal se jí totiž Sting.

Příběh vypráví o dívce s Downovým syndromem jménem Simone, kterou zaměstnal pekař. Právnička šla k pekaři a viděla, že Simone svou práci zvládá, a proto poté najala Johna. A pak šel za právničkou zubař a… raději se podívejte na efekt sněhové koule a kauzalit gradujících návštěvou pekaře u holiče sami.

Pro CoorDown vytvořila toto dílo reklamní agentura The Small z New Yorku, která ovšem nezapře své italské kořeny. Její spoluzakladatelka Luca Pannese popsala pro portál Muse, jak celý koncept vznikl na základě konverzace u večeře s vedoucí komunikace CoorDown:

„(Martina Fuga) nám pověděla, že najmutí někoho s Downovým syndromem může nastartovat řetězec událostí: čím víc jsou lidé s Downovým syndromem viděni v pracovním prostředí, tím více jsou bráni jako hodnotní zaměstnanci, tím víc budou najímáni… Napadly nás písně pro děti popisující řetězové reakce a pomysleli jsme si: Proč bychom nemohli odvyprávět celý příběh tím, že o něm napíšeme písničku?

Ve spolupráci se Stabbiolo Music vznikla na pianu založená hudba, která spolu s textem oslovila i Stinga. Ten na s velkou dávkou kuráže (přes společného známého) vyřčenou prosbu odpověděl asi do týdne zasláním vokálového partu, který dokonale seděl. Italský neziskovka tak na svou stranu získala zadarmo ikonu světového popu. Ta se se svou spoluprací pochlubila nedávno i na Twitteru.

 

„…Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšela jeho hlas, tak jsme plakala. První koncert, který jsem navštívila, byl Stingův v roce 1993 v Římě. Slyšet ho zpívat píseň, co jsme složili pro jednoho z klientů, jenž je nejblíž našemu srdci, překonalo i to, co jsem si dovedla představit,“ uvedla další spoluzakladatelka The Small, Luca Lorenzini.

Výsledkem je „kraťas“ s přesvědčivou produkční kvalitou a špičkovým hudebním doprovodem, který podstatu efektu sněhové koule spuštěné jedním dobrým příkladem dokáže vysvětlit přesvědčivě a zábavně.

A asi i to přispělo k tomu, že ležel rok „u ledu“. Hotov byl již loni touto dobou, kdy se ovšem sever Itálie vyrovnával s první vážně rozjetou vlnou pandemie COVID-19 v Evropě. Tehdy si v organizaci CoorDown pravděpodobně představovali, že na Den Downova syndromu v roce 2021 bude situace na Apeninském poloostrově i globálně veselejší, než nyní je. Čekat donekonečna se zveřejněním by ale už bylo bláhové. Skutečně dobré věci by se neměly schovávat v šuplíku, obzvláště, když je jejich poselství tak pozitivní.

Celý text písně si můžete přečíst níže.

THE HIRING CHAIN

The Baker hired Simone
and everybody saw
that she could do the job.

The Lawyer went to the Baker
and saw Simone at work.

The Lawyer hired John
because the Baker hired Simone
the Baker hired Simone.

The Dentist went to the Lawyer
and saw John at work.
The Dentist hired Sophia
because the Lawyer hired John
because the Baker hired Simone
the Baker hired Simone.

The Farmer went to the Dentist
and saw Sophia at work.
The Farmer hired Kate
because the Dentist hired Sophia
because the Lawyer hired John
because the Baker hired Simone
the Baker hired Simone.

The Barber went to the Farmer
and saw Kate at work.

The Barber hired Paul
because the Farmer hired Kate
because the Dentist hired Sophia
because the Lawyer hired John
because the Baker hired Simone
the Baker hired Simone.

The Baker went to the Barber
and saw Paul at work
he didn't have a clue
but it was thanks to his first move
that…

The Barber hired Paul
because the Farmer hired Kate
because the Dentist hired Sophia
because the Lawyer hired John
because the Baker hired Simone
the Baker hired Simone
the Baker hired Simone.

Štítky dokumentu: Marketing v neziskovém sektoru
Sdílejte tento článek:
Podobné články: