Studie: Jak Češi tráví volno? Sebe staví až na poslední místo

6. 8. 2021 | redakce
Co je pro Čechy nejdůležitější? V pravidelné studii NN poprvé předstihlo zdraví rodinu. Více než polovinu svého volného času pak věnují rodině, partnerovi, práci nebo péči o domov. Zjistěte další údaje o hodnotách Čechů a způsobu jejich trávení volného času.


Setkání s přáteli a rodinou je jedním z nejoblíbenějších způsobů trávení volna. Zdroj: Starobrno / Heineken 

Partner, rodina, práce, péče o domov – tomu všemu věnují Češi více než polovinu svého osobního volna. Zřejmě i proto, že právě na zdraví a rodině jim záleží nejvíc. Na posledních příčkách překvapivě (anebo ne) zůstala péče o sebe, vlastní zdraví nebo odpočinek při kultuře a četbě. Jen o málo více volného času lidé tráví se svými přáteli nebo při sportu. Vyplývá to z odpovědí pěti set Čechů dotázaných v loňském roce v rámci výzkumného a diskusního projektu NN Životní pojišťovny „Cena života".

Ačkoli rodinu v pravidelném průzkumu NN loni poprvé vystřídalo na první příčce v žebříčku nejdůležitějších věcí v životě zdraví, přesto jí Češi spolu s partnerem věnují nejvíce volného času – třetinu v průměru, ženy a lidé ve středním věku dokonce ještě víc.

„Zdraví a rodina – to jsou nejdůležitější věci v našem životě, přičemž rodině se skutečně věnujeme, zatímco ve zdraví spíše jen věříme, že si ho udržíme,“ shrnuje výsledky průzkumu Michal Korejs, produktový ředitel NN Životní pojišťovny.


Zdroj: NN

Na vysoké příčce se překvapivě usadila práce, jíž lidé stráví mimo pracovní dobu i 14 % svého osobního volna. Kromě práce se Češi rádi věnují budování a zvelebování svých domovů. Dohromady první trojice spolkne přes 58 % veškerého volného času.


Zdroj: NN                                                                                                                      

Nejméně času naopak lidé podle průzkumu věnují kultuře a četbě. Zdraví zaujalo až třetí příčku od konce. Češi péči o své zdraví nevěnují paradoxně ani desetinu svého volného času, ačkoliv o něm zároveň dle průzkumu NN říkají, že je pro ně v životě naprosto nejcennější.

Zdroj: NN

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: