Studie: průměrná roční útrata za nákup nábytku a bytových doplňků na internetu byla loni 9 100 Kč

16. 1. 2018 | redakce
E-commerce dostihla ve velkém i prodej nábytku a bytových doplňků. Češi za něj utrácí přes 9 tisíc korun ročně.


Zdroj: Ikea.cz

Nábytek je jedním ze segmentů, který se začal na internetu prodávat později. Nyní se však stává etablovanou komoditou. Podle aktuálního průzkumu GfK FURNITURE, který pravidelně sleduje nákupní chování v Česku, činily průměrné výdaje spotřebitelů, kteří nakoupili za poslední dva roky nábytek anebo bytové doplňky, přibližně 17 200 Kč ročně. Z této průměrné částky tvořily přibližně tři čtvrtiny výdaje za nábytek a jedna čtvrtina výdaje za bytové doplňky. Polovina zákazníků vydala za nábytek a bytové doplňky pouze částku do 10 000 Kč ročně.

Sortimentní kategorie

Z nábytkářských kategorií nejvíce dotazovaných nakoupilo, nebo plánuje nakoupit, pohovky, koupelnový nábytek, postele, komody; z bytových doplňků pak ložní prádlo, kuchyňské nádobí a osvětlení.

Nákup na internetu

Více než 60 procent respondentů již někdy nakoupilo nábytek a bytové doplňky na internetu (v roce 2011 to bylo jen 38 procent respondentů) a dalších 11 procent plánuje tyto kategorie na internetu v budoucnosti nakoupit. „Průměrná roční útrata za nákup nábytku a bytových doplňků na internetu tvořila loni přibližně 9 100 Kč," říká Pavel Cabal, Senior Project Manager z GfK.

Detail produktu na Ikea.cz

Mezi nejpopulárnější  e-shopy patřily ty patřící etablovaným prodejnám Ikea.cz, Jysk.cz a Sconto.cz. Ve čtveřici nejlepších je ale také jeden z e-shopů s nejrozsáhlejším sortimentem Mall.cz.

Nákup na splátky

11 procent dotázaných využilo v posledních dvou letech možnosti nakoupit nábytek a bytové doplňky na splátky nebo prostřednictvím úvěrové karty; v roce 2011 to tvrdilo 21 procent respondentů. Nejčastěji využívanou splátkovou společností byl CETELEM, nejvyužívanější úvěrovou kartou pak karta ČESKÉ SPOŘITELNY.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.