STV stojí před bankrotem, možná zruší dvojku a bude propouštět

23. 9. 2010 | ILE
Slovenská veřejnoprávní televize STV má problém. Podle prohlášení, které včera učinili členové Rady STV má televize výrazné finanční problémy, které mohou vést k jejímu bankrotu. Podle dostupných informací očekává deficit 16 milionů euro. Aby mohla televize fungovat dál, bude potřeba přehodnotit její personální i programovou strukturu.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Slovenská veřejnoprávní televize STV má problém. Podle prohlášení, které včera učinili členové Rady STV má televize výrazné finanční problémy, které mohou vést k jejímu bankrotu. Podle dostupných informací očekává deficit 16 milionů euro. Aby mohla televize fungovat dál, bude potřeba přehodnotit její personální i programovou strukturu. Jedním z možných úsporných opatření se tak může stát sloučení prvního a druhého programu. V takovém případě však bude potřebná legislativní změna.

Za vysokým schodkem v rozpočtu jsou především nenaplněné představy o příjmech z reklamy. Ekonomická ředitelka televize Libuša Beranová přiznala, že očekávala mnohem lepší vývoj trhu. Selhal hlavně inzertní výkon nejlukrativnějších prohramů, jako mistrovství světa ve fotbale a hokeji. Baranová tak upozornila, že chybějící finance bude třeba vzít z nového rozpočtu.

Rozpočet na příští rok již předložil generální ředitel Štefan Nižňanský. Ten však Rada STV odmítla.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: