Svět Fortnite skončil na 2 dny v černé díře. Teď už je opět v pořádku

15. 10. 2019 | Petr Michl
Fortnite hrají miliony hráčů po celém světě. Před 2 dny jim ale jejich virtuální šidítko zmizelo a místo něj zbylo jen černé nic. Vlna obav a nejistoty byla nejlepší reklamou pro to, co dnes přišlo.

 

U některých služeb prostě chcete, aby fungovaly neustále. Jen si zkuste vzpomenout, jak jste reagovali, když vám naposledy doma přestalo jít internetové připojení nebo rovnou elektrický proud. Přesně podobnou frustraci pociťovali i někteří hráči hry Fornite, poté co v neděli odpoledne 13. října zmizela. Ač se to nezdá, byl to dokonalý marketingový trik.

Zmizení to bylo skutečně spektakulární. Nejprve spadl na planetu meteorit, který se nad ní vznášel od sezóny 10. Nejvýdělečnější hra světa pak byla pohlcena nicotou, vcucnuta černou dírou. Podívejte se na komentář celé události od streamera Jacka Dunlopa a zároveň si při jeho výkřicích jako „Toto je konec. Blížíme se k bodu nula,“ uvědomíte, že sledování let’s play videí může mít silný emoční náboj.

Hráči začali své znepokojení ventilovat na sociálních sítích, kde kanály Fortnite také zčernaly. Z jejich Twitteru dokonce zmizely všechny tweety s výjimkou toho linkujícího na stream konce herního světa. Stačí si projít hashtagy jako #forniteblackout nebo #thisistheend, aby jste poznali, jak velkou věcí výpadek byl. Na YouTube najdete stovky reakčních videích, katastrofou žila i herní platforma Twitch. Všichni sice tušili, že hra, která je pro její tvůrce dojnou krávu na peníze, přece nemůže jen tak zničehonic skončit. Jistá míra nejistoty tam ale přeci jenom byla. Ostatně PlayStation musela vydat prohlášení, že ve hře zakoupená virtuální měna nebude ztracena.

Finálním vykoupením bylo ale až spuštění nové verze Fortnite dnes 15. října odpoledne. Svět Fortnite dostal novou mapu.

S ní přicházejí také nové vychytávky a motivace, proč si za pozemské peníze nakoupit virtuální V-Bucks a utratit je ve hře. Celá anabáze ukázala, že své zákazníky můžete v některých případech i pořádně potrápit a oni vám to stejně odpustí. A může jít dokonce o kompletní výpadek služby. Na jak dlouho to jde ustát? Novým zlatým standardem jsou dva dny.

Štítky dokumentu: E-Commerce Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.