Tank brázdí ulice Kodaně

27. 7. 2017 | Petr Michl
Tank na boku linky č. 26 sunoucí se centrem hlavního města Dánska upozorňuje na to, že válka v Sýrii ještě neskončila.


Loni brázdil ulice Kodaně Donald Trump koulící šíleně oči. Nyní v hlavním městě Dánska jezdí díky originálnímu polepu autobusu tank. 

Kampaň pro Amnesty International vytvořila agentura Robert/Boisen & Like-minded a má jeden hlavní účel: upozornit lidi na to, že válka v Sýrii ještě neskončila  a přimět je k darům, které by pomohli financovat další humanitární akce v téže oblasti. 

Když nějaký válečný konflikt trvá příliš dlouho, přestanou o něm média z ním nezasažených zemí zajímat. S tím opadá v lidech i pocit, že je situace urgentní a že lidé v dané zemi potřebují pomoc. Právě tank v nadživotní velikosti je dobrou připomínkou opaku. Nápis vedle něj říká: „Takto vypadá v Allepu každodenní život.“ Dle mediálního obrazu na Západě je Allepo, z kterého se stáhl Islámský stát, do značné míry vyřešený případ. Ve skutečnosti je ale život v něm nadále noční můrou. 

 

 

Autobus linky 26, která vede centrem Kodaně, bude jezdit s touto výzdobou po 30 dnů. Mimo upozornění na to, co se děje v Sýrii, by měla reklama poukázat také na to, že uprchlíci mají právo na ochranu. 

„Každý má právo na bezpečí, včetně uprchlíků,“ uvedl v tiskové zprávě právník Amnesty International, Claus Juul, a dodal: „Je těžké představit si, jaké to je být člověkem ve městě, kde se každodenně bojíte o životy svých blízkých i ten vlastní. Proto jsme přinesli, něco z života v Allepu do letní Kodaně, abychom i my, Dánové, měli příležitost setkat se s brutálním konfliktem v Sýrii.“

Zdroj: Adweek

Kam dál? 


Podívete se také na kampaň využívající stejnou techniku polepu autobusu. Na jeho boku jezdil Donald Trump. 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: