TikTok nově testuje reklamní pozice ve vyhledávání

30. 3. 2022 | Barbora Vičarová
TikTok opět investuje do rozvoje reklamy na své platformě a testuje její nový způsob – placené reklamní pozice v rámci vyhledávání videí.

Asi nikoho nepřekvapí, že už nyní se díky TikTokovým videím prodá velké množství produktů a reklama na něm je pro značky velmi zajímavá. Dosud se reklamní pozice na TikToku dala zakoupit pouze v rámci zobrazení na For You Page, ale dle tweetů reklamního odborníka Davida Herrmanna to vypadá, že TikTok se chystá možnosti placené reklamy pro své klienty dále rozšiřovat.


Novou možností, jejíž beta test zachytil Hermann, bude dle všeho zakoupit si reklamní pozici v rámci vyhledávání na TikToku. Pokud si tedy uživatel vyhledá například slovní spojení „kosmetická rutina”, jako první mu může vyskočit právě sponzorovaný příspěvek, kde mu kosmetickou rutinu nabídne přímo konkrétní značka se svými produkty. A ty samozřejmě můžete ihned zakoupit. 


Zdroj: @herrmanndigital

Právě nejrůznější how to” videa a návody jsou podle Hermanna to, čemu by se značky na TikToku měly věnovat. Jak vtipně píše ve svém dalším Tweetu:

„TikTok je zlatý důl pro SEO. Nechejte svoje reklamy řešit reálné problémy a ne pouze prodávat. Tohle je Pinterest 2.0, ale lepší, protože tady uživatelé opravdu nakupují, haha!”

Tento SEO přístup pravděpodobně nebude od věci. Postupně totiž jako značka můžete sledovat klíčová slova, která vám přinesla kýženou konverzi a těmito slovy pak pojmenovávat svá TikToková videa, která se pak budou uživatelům zobrazovat i organicky. 

@prettyfacedyanelly Don’t take me too serious im just having fun #skincare #makeup #skinecarefridge ♬ Just The Two of Us - Kauai45 & Sweet Cocoa

Ne náhodou je na TikToku velmi populárn hashtag #TikTokMadeMeBuyIt a už nyní lze vysledovat velké množství trendů, které ustanovil právě TikTok. A právě to může v budoucnu být velkou příležitostí i pro tu vaši značku. 

Štítky dokumentu: TikTok
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: