Time zařadil Foursquare a Farmville mezi padesát nejhorších vynálezů

31. 5. 2010 | RaTP
Nepříliš lichotivý titul si odnesla geolokační služba Foursquare a sociální hra Farmville z pera redaktorů prestižního magazínu Time. Ten je totiž zařadil do žebříčku padesáti nejhorších světových vynálezů, kde se mimo jiné nachází například Nová Cola, Segway, krinolíny, pop-up reklamy nebo zdarma rozdávané igelitové tašky.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Nepříliš lichotivý titul si odnesla geolokační služba Foursquare a sociální hra Farmville z pera redaktorů prestižního magazínu Time. Ten je totiž zařadil do žebříčku padesáti nejhorších světových vynálezů, kde se mimo jiné nachází například Nová Cola, Segway, krinolíny, pop-up reklamy nebo zdarma rozdávané igelitové tašky. Celý seznam pak má upozorňovat na "výtečné nápady, které prostě nefungují," jimiž je současný svět dokonale přesycen.
Foursquare se na list dostal kvůli podporování mezilidského narcismu, jež nás nutí neustále informovat ostatní o svých pocitech a útrapách, nyní nově i s vnucováním toho, kde se právě nacházíme a jak často tam chodíme.
Farmville pak magazín kritizuje za herní systém, který by dokázala ovládat i slepice se zrním nasypaným kolem enteru. Takováto slaboduchá zábava pak odvádí lidi od skutečně důležitých povinností a vede ke zbytečnému snižování jejich produktivity a v konečném výsledku i intelektu. Za celým projektem pak navíc stojí "ďábelská Zynga, strůjce bizardní digitální závislosti."


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: