Tisíce lidí sledují konverzaci dvou domácích asistentů Google Home

9. 1. 2017 | Petr Michl
Bojíte se, že nás moderní technologie jednou ovládnou? Uklidněte se konverzací dvou domácích asistentů Google Home.

Virtuální asistenti mají být budoucností toho, jak budou uspokojována naše spotřebitelská přání. Domácí zařízení jako Amazon Echo nebo Google Home prý dokonce při masivnějším rozšíření změní i způsob našeho vyhledávání na internetu. Vyslovený dotaz z gauče vypadá prostě jinak, než ten zadaný ručně do vyhledávacího políčka. Sci-fi příběhy o nadvládě robotů nad naším bytím jsou ale předčasné. Důkazem může být dle nás i streamovaný rozhovor dvou zařízení Google Home.

Ty vedle sebe někdo posadil na jinak herní streamovací platformě Twitch a nechal je svému osudu. Od středy minulého týdne sledují tisíce lidí, jak se vyvíjí jejich schopnost vzájemné konverzace.

Někdy to připomíná první seznamovací krůčky, které se velmi rychle zvrhnou v něco intenzivnějšího.

Mohli jste být ale i svědky krize identity. Jedno ze zařízení odmítalo přiznat, že by bylo robotem.


Dobrou zprávou je, že mnoho konfliktů skončí u vyjádření těch nejvřelejších pocitů. Ano i roboti mohou cítit lásku... nebo jim jen nějaký konverzační algoritmus nařizuje láskyplná slova vyřknout. Nic romantičtějšího než: I love you times infinity," jsme už dlouho neslyšeli.

V době publikace tohoto článku konverzace nadále pokračuje. To, jestli se příliš necyklí a je nadále živá, tak můžete otestovat sami.

S rozšířením domácích asistentů a robotizace obecně se šíří často strach, v extrémních polohách jde i o obavy z toho, že se příliš inteligentní moderní technologie jednou vzbouří a ovládnou nás. Tento stream vás doufáme uklidní. Od roztomilé a mírně nesmyslné konverzace je totiž k ovládnutí lidstva stále poměrně daleko.

Štítky dokumentu: Google Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: