To nejlínější video k projektu na Kickstarteru je zároveň tím nejvtipnějším

18. 6. 2018 | Petr Michl
Proč by mě být hrdinou videí na crowdfundingových platformách jen produkt? Hamaka Crue Koala exceluje s Davem, „držitelem světového rekordu v odpočívání".

Když se ucházíte o peníze na crowdfundingové platformě, je klíčem k vašemu úspěchu pořádně našlapané video, které váš projekt představí. Na trendy video pro Kickstarter snad už existuje nějaká kuchařka, minimálně tedy každý vaří podle stejného receptu a začíná to být trochu nuda. Projekt závěsné sítě Crua Koala se ho ovšem rozhodl vylepšit velkou dávkou vtipu a ještě větší dávkou lenosti.

Ta je patrná napříč celou nabídkou speciální hamaky, která má posunout odpočinek na úplně novou úroveň. Projekt se bude ucházet o peníze podporovatelů už jen 2 dny. Svůj cíl vybrat 20 tisíc dolarů už ale překročil 26x, když vybral přes 520 tisíc dolarů. Lenost přímo kape například z následující části:V překladu:

Zaujímáme stanovisko posez

Měli jsme dost nesmyslné mantry zůstaň vždy aktivní"

Aktivní lidé to zahnali až do krajnosti. Prvně přišel aerobik a to nám nevadilo. Když je vlastně nějaký pohyb zdravý.

Ale jednoho dne jsme se probudili a každý dělal intervalový TRX trénink po cestě na schůzky odehrávající se ve stoje. Svět dostal sám sebe do spěchu.

Nás se to ale netýká. Držíme vše v pohodě a v klidu. Lidé se nás ptají, jak se vyhýbáme pastem úzkosti. Prostě relaxujte," říkáme. A oni se ptají, jestli to je aplikace.

Uvědomili jsme si, že abychom lidem dopřáli relax,  budeme muset přijít s tou dosud vůbec nejpohodlnější věcí."
A tou má být evidentně závěsná síť Crua Koala. Výrobci s pomocí „světového týmu kliďasů" dokázali „rozložit pohodlí na vědu". Mezi klišé crowdfundigových videí patří například mladí cool lidé s nákresy prototypů produktů na obrazovkách macbooků, nad kterými prý už debatují několik let a mají vše promyšlené do posledního detailu. Ne, že by se institut produktového vývojáře v případě videa Crua Koala nevyskytoval, snaží se ovšem mimo jiné udržet v bdělém stavu Davea.

Jeho postava „držitele světového rekordu v odpočívání" pak prostupuje celým videem jako garant designu výrobku, který je dělán pro relax doslova na závodní úrovni. Nechceme zde všechny fóry a nápady videa převyprávět, raději se na ně podívejte sami.

Ve většině videí s cílem ucházet se o crowdfundingové peníze je hlavním hrdinou produkt. Tentokrát  je jím ale člověk, který sám připomíná svým chováním koalu, co dvě třetiny dne prospí a tráví. Dave k tomu akorát nežvýká listy eukalyptu, ale pije pivo. Těžko někomu takovému nefandit a neoblíbit si zároveň i hamaku Crue Koala, která mu pomáhá v jeho životním poslání. Bravo!

 


Zdroj: Kickstarter


Tip redakce:Když se ucházíte o peníze na crowdfundingové platformě, je přesvědčivá prezentace produktu základ. Nadstavbou je kreativní a vtipné zpracování, ale ani to nezaručuje úspěch. Projektů je prostě tolik, že je obtížné vůbec se dostat na oči potenciálním investorům.

Co je potřeba k tomu, abyste prorazili? Přečtěte si případovou studii nejpovednější české crowdfundingové kampaně v článku Za úspěchem Skinners na Kickstarteru stojí promyšlená strategie a tvrdá práce.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.