Treasure Truck: Radost na šesti kolech od Amazonu

21. 2. 2017 | Horáková Zuzana
Náklaďák, který jezdí se skvělou nabídkou? To je Treasure Truck od společnosti Amazon. Láká zákazníky ke koupi zvýhodněného zboží přímo z auta.

Vzpomínáte si? V České republice jezdily do roku 2009 prodejní dodávky od Family Frost, které už zdálky dávaly vědět o svém příjezdu známou melodií. Vše spočívalo v tom, že auto přijelo na vybrané zastávky v jednotlivých městech a obcích a otevřelo svoji pojízdnou prodejnu se zmraženým zbožím. V Seattlu mají nově díky Amazonu něco podobného. Akorát už není potřeba k upozornění zákazníků na přítomnost dodávky nazvané Treasure Truck melodie rozléhající se po celé čtvrti.

Zde ukázka slávné melodie Family Frost, kterou si všichni dobře pamatujeme.

Dnes ji nahrazuje mobilní notifikace, která upozorňuje na určitou výhodnou nabídku a kde se nachází. Prvním nabízeným zbožím byla akční kamera GoPro Hero4 Black, která se “z auta” prodávala za 175 dolarů místo 429 dolarů. Touto nabídkou si náklaďák od Amazonu získal příznivce, kteří nedočkavě očekávají další zvýhodněné nabídky. Společnost Amazon říká, že Treasure Truck je něco jako zmrzlinové auto, které přijede k vám do sousedství. Všem vykouzlí úsměv na tváři.

Program Treasure Truck pomáhá Amazonu v posílení vnímání silnější fyzické přítomnosti společnosti v očích zákazníků. K tomu slouží i další projekty. Amazon má například rozmístěné boxy na veřejných místech, které můžou pojmout vámi objednané balíky a vy si je můžete následně vyzvednout.

Opět další nudný den? Tak na to spoléhá Amazon se svým propagačním videem, který nudný den “rozbije” příjezdem Treausre Trucku a vše bude zalité sluncem.

Treasure Truck je zatím zaměřen jen na Seattle, ale jedná se o dlouhodobý projekt. Společnost Amazon se podle CNET odmítla vyjádřit k tomu, zda bude expandovat i do dalších měst.

Zdroje: AmazonCNET, GeekWire

Kam dál?

Treasure Truck není jediná novinka Amazonu, kterou se společnost snaží přiblížit zákazníkům doslova tváří v tvář. Služba Amazon Go slibuje pohodlný nákup a plánuje odstranit tu nejotravnější věc na nakupování.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: