Trendy výskytu horečky dengue lze sledovat s Googlem

1. 6. 2011 | bN
Google nabízí sledovací mechanismus, který dokáže monitorovat výskyt horečky dengue.

Nástroj s názvem Google Dengue Trends byl spuštěn v pondělí večer a má sloužit jako systém včasného varování před vypuknutím epidemie. Dengue ročně postihuje asi 100 milionů lidí, především v Bolívii, Brazílii, Indonésii a Singapuru. Nemoc je šířena komářím bodnutím. Prozatím neexistuje žádná vakcína ani účinná léčba, a tak se pracovníci veřejného zdravotnictví soustředí na vzdělávání lidí v nejčastěji postihovaných oblastech jak šíření infekce zamezit.

Ačkoli je nástroj Dengue Trends podobný Flu Trends, tento nový nástroj přidává další výzkumu další dimenzi. Tou je Google Correlate, který byl představen minulý týden. Ukazuje související hledané výrazy a poskytuje přehled o vyhledávání v průběhu zvoleného časového období. Hlavní myšlenkou je snaha odhalit dosud neznámé spojení mezi jednotlivými hledanými výrazy.

 

Jak tedy celý nástroj funguje? Google píše: „ Zjistili jsme, že určité hledané výrazy mohou posloužit jako dobrý ukazatel míry výskytu horečky dengue. Nástroj Trendy výskytu horečky dengue Google využívá souhrnná data o vyhledávání na Googlu a na jejich základě v reálném čase odhaduje výskyt horečky dengue po celém světě.“


 

Štítky dokumentu: Google Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.