Turkish Airlines ozvláštnilo své bezpečnostní video LEGO postavičkami

10. 8. 2018 | Petr Michl
Bezpečnostní pokyny v letadlech jsou nuda, tedy do chvíle, než se toho ujmou LEGO panáčci, včetně Batmana, Flashe, Supermana a plejády dalších postav z LEGO filmů.

Na bezpečnostní videa před letem se nikdo nedívá. Přesněji řečeno nedíval, dokud si letecké společnosti tento fakt neuvědomily a nezačaly pracovat na tom, aby lidé několik minut pokynů dokázali vnímat a navíc je to ideálně i bavilo. Na vlnu zábavných bezpečnostních videí nyní naskočili i v Turkish Airlines, průvodci vysvětlujícími zákonitosti zapínání pásů a upevňování kyslíkových masek jsou totiž LEGO panáčci.

Konkrétně jsou jimi Emmett a Wildstyle z prvního LEGO filmu. Ve videu se ale objeví i postavy z dalších snímků The Lego Batman Movie a The Lego Ninjago Movie. To znamená, že je k vidění mnoho superhrdinů a superhrdinek. Ze všeho nejvíc ale ovládá scénu nabručený Batman, který se nechce rozloučit se svými elektronickými zařízeními při vzletu. Ostatně podívejte se sami. 

Potěší jistě i detaily jako batmanovský zákaze kouření, Green Lantern držící plyšového medvěda, Flash bleskově proběhnuvší únikovými světly vyznačenou chodbou  nebo Superman využívající své schopnosti létat k ilustraci únikových východů.  Vše pak končí píseň o bezpečnosti, která se vám usadí v hlavě.

Pokud si myslíte, že pracovat s nejmenším hereckým obsazením musela být strašná zábava, už jen protože nemohl odmlouvat, jste na omylu. Podle Turkish Airlines zabral celý proces 900 dnů a bylo při něm použitu na 30 milionů kostiček. Bylo totiž vytvořeno 30 verzí videa (v angličtině a turečtině), které pokrývají bezpečnost v 15 druzích letadel, co má aerolinka ve své flotile.

Dílo se ale povedlo. A to i jako připomenutí LEGO série, která letos přijde do kin s dalším pokračováním, druhým dílem The LEGO Movie. Úspěch má navíc i mimo obrazovky zabudované do sedaček v letadlech. Jen na YouTube má anglická verze za necelý týden už přes 12 milionů zhlédnutí.

 

Tip redakce:Není to rozhodně poprvé, co se spojuje filmový svět s leteckými dopravci. Novozélandské aerolinky využily ve své bezpečnostním videu hobity. Podívejte se na to.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: