Twitter navrací chronologické řazení příspěvků

20. 9. 2018 | Milada Zemanová
Twitter vyslechl volání svých uživatelů a ti se již brzy budou moci rozhodnout, jestli chtějí své příspěvky vidět seřazené podle algoritmu nebo podle času publikování.

Twitter tento týden oznámil, že si uživatelé opět budou moci seřadit příspěvky na své timeline chronologicky. Uživatelé si budou moci vypnout možnost „Ukázat nejúspěšnější tweety jako první”. Časové řazení byla původní základní varianta, podle které se zobrazovaly tweety v timeline, nicméně v roce 2016 došlo ke změně. Podle Twitteru je tento krok důsledkem zpětné vazby uživatelů, kteří mají pocit, že jim unikají důležité informace a nejsou v obraze.

Twitter dále uvedl, že pracuje na vytvoření snadno přístupného tlačítka, které lidem umožní okamžitě přepínat mezi feedem vytvořeným algoritmem a chronologickou časovou osou. Než bude tato funkce spuštěna, musí tedy uživatelé zrušit výběr nastavení “Ukázat nejúspěšnější tweety jako první”.

Tato změna přichází v návaznosti na nedávný tweet herní vývojářky Emmy Kinemové. Ta upozornila, že pokud uživatelé pracují s funkcí Mute ( tzv. funkce Ztlumit umožňuje utišit konkrétní uživatele. Ve svém feedu pak uživatel nevidí jejich tweety a nedostává od nich notifikace) , mohou dosáhnout chronologického zobrazení tweetů a obejít tak algoritmus Twitteru. Tento tweet se stal virálním a do dnešního dne nasbíral 22 tisíc retweetnutí a 58 tisíc lajků.

Podle vyjádření Twitteru však na této změně pracovali již nějakou dobu a nejedná se o přímou reakci na zmíněný tweet.

Snad tyto oznámené změny spolu s dalšími funkcemi povedou k tomu, že si každý bude moci přizpůsobit svou timeline vlastním potřebám.

Zdroje: Business insider, Twitter, The Verge

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: