Twitter přidává náhledy obrázků a videí do feedu

30. 10. 2013 | Petr Michl
Doba vizuální má další oběť. Feed Twitteru už nebude primárně o strohém text s linky, přibudou náhledy obrázků a videí.

„Doba je čím dál rychlejší," zní už celou řadu let. Neustálé zrychlování se týká i informační záplavy, které jsou lidé vystaveni. V době vysokorychlostního internetu se stává vstřebávání textu pomalé, proto v poslední době čím dál více nabírají na významu fotografie a videa. Tento trend nyní zasahuje i Twitter, doteď místo „písmenkových puristů", u kterých stručnost a výstižnost jejich příspěvků hlídá limit 140 znaků.

Twitter oznámil, že fotografie a videa z Vine budou nyní ve feedu zobrazena i pomocí náhledů. Pohled uživatelů tak může být vizuálně bohatší oproti dosavadní situaci, kdy bylo na statické či hýbající se obrázky upozorňováno jen linkem.  Twitter zveřejnil i ukázku nové podoby.

Atraktivnější forma může být pro Twitter i příslibem větších reklamních příjmů. Fotografie a videa umí být účinným marketingovým nástrojem a zřetelnější podoba zobrazení těchto formátů mezi příspěvky by mohla přesvědčit více inzerentů o výhodnosti nákupu sponzorovaných tweetů.

Větší příjmy Twitter rozhodně potřebuje. Na začátku tohoto měsíce odtajnil své hospodaření v souvislosti se zveřejněním dokumentů nutných pro žádost o primární úpis akcií. Twitter má sice 218,3 milionů aktivních měsíčních uživatelů a 100 milionů lidí ho používá každý den, přesto ještě nikdy při svém hospodaření nedosáhl na „černá čísla". Ačkoliv jeho reklamní příjmy přesahují 200 milionů dolarů ročně, činila jeho ztráta za první polovinu tohoto roku 69,3 milionu dolarů. Celkový deficit za dobu trvání Twitteru dělá 418,5 milionu dolarů. Více podrobností včetně poměrně překvapivého počtu zaměstnaců Twitteru si můžete přečíst v článku Twitter zažádal o IPO. Prozradil čísla.

Zdroj: blog.twitter.com

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: