Twitter změní pravidla týkající se limitu 140 znaků. Už od 19. září

13. 9. 2016 | Petr Michl
Restrikce na počet znaků jsou konečně vyjasněny a zdá se, že jsou jen ku prospěchu věci. Platit budou již od příštího týdne.

Restrikce na počet znaků jsou konečně vyjasněny a zdá se, že jsou jen ku prospěchu věci. Platit budou již do konce tohoto týdne.

V průběhu posledního roku se ohledně délky znaků na Twitteru popsaly tisíce stran. Rozpoutal to Jack Dorsey naznačením, že by se limit počtu znaků mohl úplně zrušit. Bouřlivá negativní reakce ho přiměla tuto myšlenku rychle opustit a pak už jen následovala řada spekulací. Nyní snad přichází poslední.Dle informací zveřejněných portálem The Verge se úprava počítání limitu 140 znaků změní 19. září. Omezení znaků zůstává stejné, nebude se už do nich ovšem počítat:

    • přílohy médií (fotografie, GIFy. videa, ankety atd.);
    • použití uživatelského jména při odpovědi na tweet.

Druhá možnost přitom platí, pokud bude uživatel v odpovědi značený na začátku tweetu. I po této úpravě by měla počet znaků zkrátit sdílená URL odkazů. O této nejmírnější variantě úpravy limitu znaků se mluvilo již v květnu. CEO Twitteru Jack Dorsey tehdy pro The Verge uvedl:

Toto je nejvýraznější změna týkající se konverzací a dání lidem většího prostoru k vyjádření v rámci 140 znaků. Jsem nadšený, že díky tomu uvidíme ještě více dialogu."

Pro mnohé uživatele je tato úprava aktem následováním rozumu, který měl přijít už dávno. Nikdo se ale rozhodně nebude zlobit, pokud se stane realitou alespoň 19. září 2016.

Zdroje: Twitter, The Verge

Štítky dokumentu: Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.