Ulož.to odmění očkované kreditem na rychlé stahování zdarma

30. 11. 2021 | Petr Michl
Očkovaní si stáhnou na Ulož.to film nebo seriál rychleji. Po ověření QR kódu z aplikace Tečka potvrzujícího vakcinaci, mohou dostat kredit na rychlé stažení 20 GB dat.

Jak přimět k očkování proti covidu-19 váhající? Když už selhávají apely na rozum či společenskou zodpovědnost, hodí se i malé výhody, které potěší. Na jaře sliboval starosta New Yorku Bill De Blasio k vakcinaci hranolky. A svůj produkt jako odměnu za dobrou věc poskytla v USA řada podniků, převážně fast-foodových řetězců nabízejících burgery, koblihy, pizzy, hot dogy nebo zmrzliny. Kupón na 5 dolarů ale poskytl očkovaným v centrech u jeho obchodů i řetězec s elektronikou Target. Nyní přichází nečekaná firemní iniciativa se stejným účelem také do Česka. Odměna přitom není hmatatelná a nachází se v cloudu.

Server Ulož.to nabízí cloudové služby a je vyhlášený jako místo, kde můžete najít multimediální obsah, mnohdy hudbu, filmy či seriály, za které byste měli jinak platit. Ostatně i proto čelil několika žalobám.  Obsah z Ulož.to si můžete stáhnout zadarmo pomalu, nebo za peníze mnohem rychleji. A právě druhá cesta je odměnou, která je nyní nabízena v rámci akce „Očkuj se s Ulož.to“. Kdo je registrovaným uživatelem a nahraje na speciální landing page platný QR kód potvrzující dokončené očkování, získá kredit na stažení 20 gigabajtů během příštích 6 měsíců.

 „Rozhodli jsme se odměnit všechny zodpovědné lidi, kteří svým očkováním přispívají k poražení pandemie Covid-19. Věříme, že tato pozitivní motivace k očkování přispěje ke zvýšení celkové proočkovanosti obyvatel. Zároveň bychom rádi inspirovali i další firmy a podnikatele v České republice, aby se k této formě motivace přidali. Lidé mají rádi odměny a pokud bude seznam dárků, slev a benefitů pro očkované dlouhý, může skutečně jít o podstatný motivační impuls“, říká výkonný ředitel Ulož.to cloud, Jan Karabina, v tiskové zprávě.

Mezi odměněnými nemusí být jen čeští uživatelé, ale i ti ze Slovenska. Navíc je možné nahrát více kódů, například od dalších členů rodiny, a odměnu si tak znásobit.

Ulož.to vyvinulo pro načítání kódů vlastní technologické řešení, které nikam neukládá data po kontrole QR kódu. A je se o něj ochotné podělit s dalšími společnostmi.  „Toto řešení jsme připraveni bezúplatně sdílet s každou společností, která se k této akci přidá,“ vysvětluje technický ředitel společnosti, Stanislav Pacan.

Nechtěli jsme jen čekat a stěžovat si, že vláda dělá málo. Věřím, že jakákoliv podpora těm, kteří se nechávají očkovat, je v tuhle chvíli dobrá věc, a tak se prostě snažíme udělat to málo, co můžeme,“ říká Miroslav Karabina. Uvidíme, jak to zabere. Skutečností je, že v současné pandemické situaci je každé navýšení proočkovanosti populace, důležitým krokem správným směrem.

Tip redakce: 


Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Jsou anonymizované záběry na neočkované oběti covid-19 tou pravou formou kampaně Ministerstva zdravotnictví pro tuto dobu? Ve stávající podobě jistě ne. Naše analýza naznačuje její nutné úpravy a identifikuje faktory, které rozhodnou o jejím (ne)úspěchu. 

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: