Ústavní soud bude řešit stížnost Mediarex C&C

2. 2. 2010 | IKE
Ústavní soud dnes oznámí, jak rozhodl ve věci stížnosti společnosti Mediarex Communications and Consulting, která si stěžovala na postup RRTV. Mediarex dostal dvousettisícovou pokutu za chybnou propagaci výrobku Preventan - RRTV upozornila, že z reklamy nebylo patrné, že se jedná o doplněk stravy, a proto bylo nevhodné komunikovat jej jako přípravek pro prevenci nachlazení a chřipky.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Ústavní soud dnes oznámí, jak rozhodl ve věci stížnosti společnosti Mediarex Communications and Consulting, která si stěžovala na postup RRTV.
Mediarex dostal dvousettisícovou pokutu za chybnou propagaci výrobku Preventan - RRTV upozornila, že z reklamy nebylo patrné, že se jedná o doplněk stravy, a proto bylo nevhodné komunikovat jej jako přípravek pro prevenci nachlazení a chřipky.
Společnosti Mediarex vadí pokuta zejména kvůli tomu, že správní řízení nepostihlo jen ji, ale i zadavatele, přičemž se jednalo o dvě samostatné pokuty. Mediarex zároveň popírá, že by kampaň byla klamavá a odvolává se na svobodu projevu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: