V jedné reklamě se sešli dva Spockové, Audi a Mercedes

10. 5. 2013 | Bednářová Daniela
Automobilka Audi si chce u fanoušků Star Treku připsat plusové body. Udělala pro ně reklamu plnou odkazů na kultovní sérii a obsadila dva představitele pana Spocka.

Automobilový koncern Volkswagen Group, pod který spadá i automobilka Audi, má hvězdné série opravdu v oblibě. Při svých super bowlových reklamách už několikrát vsadil na Star Wars a lidé byli nadšení. Volkswagen a malý Darth Vader tvořili skvělý tým, Audi teď zkouší něco podobného s další kultovní sci-fi podívanou. Dva představitelé pana Spocka ze Star Treku se setkali v jedné reklamě.


Není ale úplně jasné, na co konkrétně reklama je. Spot totiž obsahuje řadu odkazů a narážek a jeho vydání také působí jako podpora pro nový star trekovský film. Spíš se Audi snaží něco vytěžit z obliby této sci-fi série, protože oficiálním partnerem k filmu Star Trek: Do temnoty je automobilka Mazda.

Hned na začátku je vidět, že spolu dva Spockové hrají 3D šachy, které mají v oblibě i hrdinové seriálu Big Bang Theory a řada dalších narážek pokračuje (vulkánský pozdrav nebo speciální hmat). Nadšení z reklamy tak bezesporu budou fanoušci seriálu Star Trek, ale také milovníci představitelů pana Spocka. Leonard Nimoy dokonce odkazuje k jednomu ze songů, který nazpíval pro svoji druhou desku v 60. letech.

 

Nimoy v reklamě řídí Mercedes, jenž je zde zobrazen docela nelichotivě a mladší představitel pana Spocka Zachary Quinto má Audi, které zase vypadá jako vysoce vyspělá vesmírná loď. Trocha pošťuchování mezi Audi a Mercedesem není ale nic nového. Dokonce ani to, že Audi využívá filmových hitů ke své propagaci.


Geekové, kteří na reklamu reagují nejvíce, ale nepatří mezi klasické zákazníky Audi. Automobilka si ale u nich připsala za tento splněný sen pár plusových bodů a rozvíjí tak love brand.  


Zdroje: www.brandchannel.com, www.businessinsider.com, www.variety.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.