Vánoční mozaika z knih bere dech

14. 11. 2018 | Petr Michl
Vánoční výzdoba nákupních center je často předvídatelná a otravná. Z této z knihkupectví v jihokorejském Soulu vám spadne údivem brada.

Už přichází ten čas, kdy píšeme o vánočních kampaních. O vánoční výzdobě, kterou některé obchody začínají nepochopitelně na konci září, ovšem obvykle neinformujeme. Tentokrát ale musíme udělat výjimku. Jedno knihkupectví v Jižní Koreji totiž vytvořilo něco výjimečného.

Tím jsou obří mozaiky čnící až do výšky 13 metrů. Složené jsou přitom samozřejmě z knih. Instalace vznikla ve spolupráci s americkým umělcem Mikem Stilkeym, jehož specialitou je malování na hřbety knih a vytváření mozaik. Následující fotografie s ním při práci odhaluje, že to rozhodně nemohlo být nijak jednoduché.

Celkově existují tři mozaiky, na jedné tančí medvědovy na hlavě pár koček, na druhé sáňkují sob a králík a na třetí jezdí medvěd a další zvířata na něčem jako jednokole připomínajícím kolo štěstí. Kdybyste chtěli vidět tuto nádheru naživo, musíte bohužel až do nákupního centra COEX v Soulu.


Zdroj: La Criatura Creativa

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.