Vedoucím vývoje aplikace Facebook Messenger je bývalý prezident PayPalu, David Marcus

11. 6. 2014 | Irena Šovčíková
K Facebooku se připojuje bývalý prezident PayPalu, David Marcus. Bude se zabývat aplikací Messenger. Dokáže z ní udělat zdroj zisků?

Po tříleté práci v PayPal přechází David Marcus z pozice ředitele k týmu sociální sítě Facebook jako viceprezident oddělení Messengeru. Jeho úkolem by mělo být zlepšovat fungování Facebook aplikace Messenger. Vzhledem k jeho zkušenostem je ale nasnadě, že by se mohl zabývat i monetizací této aplikace, kterou momentálně využívá přes 200 milionů uživatelů.

Marcus se přidal k PayPalu v roce 2011 , poté co platební gigant koupil jeho společnost Zong. Po dvou letech na pozici viceprezidenta byl povýšen na prezidenta PayPalu. Teď odchází k Facebooku. Právě jeho zkušenosti s mobilními platbami vedou ke spekulacím, že kromě zlepšování chatovací aplikace, by mohl mít za úkol také najít způsob, jak tuto aplikaci monetizovat. Facebook totiž již dříve uvedl, že má v plánu zpeněžnit svoje samostatné aplikace v momentě, kdy přesáhnou 100 milionů uživatelů. Marcus se ale podle Facebooku nebude zabývat nedávno koupenou aplikací WhatsApp.

Vzhledem k tomu, že další reklamu by uživatelé Facebooku už nemuseli snést a Facebook z nich mimo severní Ameriku, Evropu a Asii získává jen 11 % obratu, bude se muset David Marcus zaměřit na jiný způsob.

Podle komentáře Joshe Constantinea pro TechCrunch by jím mohly být právě mobilní platby. Ty v dnešní digitální době získávají stále větší důležitost. Ačkoliv služeb a aplikací, které tuto cestu placení podporují, je mnoho, Facebooku by mohl výrazně pomoci fakt, že jsou na používání jeho Messengeru uživatelé zvyklí a používají jej mnohdy i vícekrát za den. Posílání peněz by navíc mohlo být podobně jednoduché jako je posílání fotek.

Teorii o mobilních platbách v chatovací aplikaci potvrzuje kromě výběru Marcuse pro vedoucí pozici i fakt, že Facebook si již v dubnu zažádal v Irsku o licenci pro e-platby, která platí pro celou Evropu. Ostatně i oficiální vyjádření k Marcusově nástupu hovoří docela jasně: David má celou řadu zkušeností s budováním skvělých produktů a hledáním kreativních způsobů, jak z nich udělat skvělý business."

Ačkoliv samotný proces ještě nějakou chvilku potrvá, je velmi pravděpodobné, že bychom v budoucnu mohli posílat peníze prostřednictvím Messengeru snadno a rychle. Využili byste něco takového?

Zdroj: TechCrunch, InsideFacebook

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: