Věková kategorizace internetového obsahu? Slováci chtějí značit online videa

7. 12. 2009 | ILE
Podle novely vyhlášky slovnenského Ministerstva kultury by poskytovatelé audiovizuální mediální služby na požádání budou muset označit věkovou přístupnost svého programu. Nařízení má začít platit za pár dní - tedy v polovině prosince. Značení navíc bude kompatibilní s tím televizním a to za pomoci smajlíků. Videa budou rozdělena do kategorie od 7, od 12, od 15 a od 18 let.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Podle novely vyhlášky slovnenského Ministerstva kultury budou poskytovatelé audiovizuální mediální služby na požádání muset označit věkovou přístupnost svého programu. Nařízení má začít platit za pár dní - tedy v polovině prosince. Značení navíc bude kompatibilní s tím televizním a to za pomoci smajlíků. Videa budou rozdělena do kategorie od 7, od 12, od 15 a od 18 let anebo naopak pro všechny diváky. Ministerstvo však uznává, že online obsah bude regulován méně přísně než ten televizní, a to kvůli menšímu zásahu na diváka.
Jakým způsobem se však novela vyrovnává s weby slovenských společností, které video přebírají nebo streamují ze zahraničních zdrojů nebo s videoportály, kam obsah vkládají uživatelé, není však úplně jasné.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: