Venezuela vyšetřuje nezávislý list kvůli fotce těl v márnici

15. 8. 2010 | ČTK
Venezuelská prokuratura vyšetřuje nezávislý list El Nacional kvůli fotografii asi desítky těl v márnici v hlavním městě Caracasu. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters. Deník barevnou fotografii zveřejnil v pátek na první straně pod titulkem upozorňujícím na zhoršující se bezpečnost v zemi. Většina z asi desítky těl nahromaděných na pitevních stolech je nahá. Nejméně v jednom případě jde o tělo dítěte.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Venezuelská prokuratura vyšetřuje nezávislý list El Nacional kvůli fotografii asi desítky těl v márnici v hlavním městě Caracasu. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.
Deník barevnou fotografii zveřejnil v pátek na první straně pod titulkem upozorňujícím na zhoršující se bezpečnost v zemi. Většina z asi desítky těl nahromaděných na pitevních stolech je nahá. Nejméně v jednom případě jde o tělo dítěte.
Šéfredaktor Miguel Henrique Otero sdělil, že fotografií, pořízenou prý v prosinci, chtěl list ilustrovat fakt, že márnice je kvůli přebujelému násilí v zemi přeplněná.
Dva státní zástupci mají podle sobotního prohlášení úřadů vyšetřit, zda list zveřejněním neporušil zákon na ochranu dětí a mládeže. Případem se úřady začaly zabývat na popud studentské skupiny blízké vládě prezidenta Huga Cháveze.
Venezuela je uprostřed příprav na zářijové parlamentní volby, které by mohly prověřit podporu Chávezovy socialistické politiky před prezidentskými volbami v roce 2012. Násilná kriminalita je tak v zemi citlivé téma. Oficiální čísla je podle agentur těžké získat. Podle nevládních organizací má však Venezuela jednu z nejvyšších měr zločinnosti na kontinentu.
Podle prezidenta je násilná kriminalita na ústupu a obavy z ní vyvolávají jeho političtí rivalové v rámci propagandy.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: