Kytary.cz ukazují ve své vánoční kampani svět bez hudebních nástrojů

21. 11. 2023 | redakce, TZ
Jak by to vypadalo, kdyby lidé museli hrát koledy na cirkulárku? Poslechnout si to můžete ve vánočním spotu od Kytary.cz.

Největší český prodejce hudebních nástrojů, který působí na 12 evropských trzích, zahájil sezonu novou reklamní kampaní, která nabízí svěží pohled na tradiční vánoční idylu a vyzývá k zamyšlení nad tím, jak by vypadal svět bez hudebních nástrojů. Spot i bannerové reklamy mají dvanáct jazykových mutací.

Kreativní koncept, který se zrodil uvnitř týmu Kytary.cz, si pohrává s myšlenkou, jak by vánoční svátky vypadaly bez nezbytného zvuku hudebních nástrojů a hudby tak, jak ji dnes známe. Režie kampaně byla svěřena talentované Lence Záthurecké, která dokázala převést tuto provokativní myšlenku do poutavé vizuální podoby. Některých hereckých rolí a pozic ve filmovém štábu se již tradičně ujali zaměstnanci firmy.

„Naše kampaně nejsou jen o produktech, výhodných cenách a benefitech, jak je v branži zvykem. Snažíme se vystoupit z řady a chceme, aby si divák po shlédnutí odnesl i něco víc a tak zůstala značka v jeho mysli déle,“ říká Filip Černý, marketingový ředitel Kytary.cz, a dodává: „Hudba je radost a hraje klíčovou roli v našich emocích a rituálech, nejen o Vánocích. Sami milujeme hudbu a víme, že spojuje lidi. To je poselství, které rezonuje každou naší kreativní kampaní.“

Kampaň ilustruje tradiční vánoční scénu, kde však něco trochu skřípe. Je to právě absence hudebního nástroje, která v tomto vysněném absurdním světě přijde všem jako naprosto normální. Industriální verze známé koledy dodává spotu potřebnou hranu, která ho odlišuje od běžné pohody u vánoční tabule. Praktickým prvkem je to, že postavy nemluví. Samotný voiceover je pak snazší pro lokalizaci na zahraničních trzích, na kterých Kytary.cz operují. 

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: