Video příspěvky na Instagramu pod 15 minut budou sdílena jako Reels

22. 7. 2022 | redakce, TZ
Značky se v poslední době snaží čím dál víc tvořit Reals, protože jim Instagram i Facebook dávají algoritmický boost. Na Instagramu to pravděpodobně přestane dávat smysl. Vlastně všechna videa (pod 15 minut) půjdou nově s Reels do jedné kategorie se stejným způsobem zobrazení.Instagram přidává nové funkce pro spolupráci, tvorbu a sdílení videí Reels, díky nimž je práce s videem výrazně jednodušší a efektivnější. Videa kratší než 15 minut získají další nástroje pro kreativní úpravy a půjdou zobrazit přes celou obrazovku displeje. Instagram je totiž bude automaticky sdílet jako Reels.

Z pohledu tvůrců to tak znamená, že jistá algoritmická výhoda zobrazování Reels i ve srovnání s dalším videoobsahem se stírá. Na druhou stranu je otázka, zdali „běžný“ videobsah nebude vedle Reels často spojených s velmi dynamickým střihem vypadat příliš staticky.

Dle odpovědi Meta pro Marketing Journal bude mít snaha udržet videa na relativně krátké stopáži jasnou výhodu. Jen u videí do 90 vteřin bude možné přidávat hudbu z katalogu platformy. 

Snadněji také půjde stříhat a upravovat vlastní videoklipy. Novou funkcí je i Dual, umožňující nahrávat oběma kamerami mobilního zařízení zároveň. To se hodí, když chce ukázat například, jak hezký výhled vidíte, a zároveň s tím i svou tvář. 

Nové nástroje umožní:

  • Remixování fotek: pokud uživatel remixuje fotografii, automaticky vyskočí zelené okno, které umožní přidat vlastní videokomentář.

  • Nové šablony: umožňují snadné vytváření Reels pomocí předem nahraných zvuků a klipů, uživatel tak může snadno stříhat a upravovat vlastní videoklipy.

  • Přidání klipů: dovolí přidat klip na konec již existujícího videa, uživatelé tak získají více možností, jak vyprávět příběhy.

  • Nástroj Dual: umožní nahrávat současně předním i zadním fotoaparátem mobilního zařízení, takže lze zachytit jak jedinečný okamžik, tak i reakci.

Během následujících týdnů se začnou uživatelům videopříspěvky objevovat ve formátu Reels. Více informací o nových nástrojích Reels najdete zde.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: