Videoreklamy ve feedu Instagramu přináší více objednávek než ty ve Stories

1. 10. 2019 | Milada Zemanová
Jaké jsou nákupní zvyky uživatelů na Instagramu? 69 % uživatelů na něm tráví čas sledováním videí a 31 % nakoupilo poté, co zde zahlédlo videoreklamu na produkt.

Platforma pro tvorbu videí Wibbitz studovala chování tisícovky zákazníků a pozorovala jejich nákupní zvyky na Instagramu. Z oslovených zákazníků celkem 73 % používalo Instagram a platforma se mimo jiné zaměřila na skutečnost, jestli spíše nakoupí po zhlédnutí in-stream videoreklamy ve svém feedu, nebo té ve Stories. 

Studie mimo jiné odhalila, že uživatelé na Instagramu tráví 69 % času právě sledováním videí a 31 % lidí zakoupilo produkt přímo poté, co na něj zhlédlo reklamu. Z uživatelů, kteří takto nakoupili, 21 % uvedlo, že tak uskutečnili po zhlédnutí in-stream videa, zatímco jen 12 % po zhlédnutí videoreklamy ve Stories. In-stream video je to, které se zobrazuje v rámci jiného videa. Na Instagramu to tak může být reklama u delšího IGTV videa, ale v tomto případě se mezi ně počítají zejména reklamní videa, na které narazí v instagramovém feedu.

Je zřejmé, že studie, která vychází pouze ze vzorku chování 1 000 zákazníků z USA, Velké Británie či Francie, nelze globalizovat na celkové chování uživatelů Instagramu. Přesto je však zajímavá skutečnost, že uživatelé nakoupí díky in-stream videím téměř o 50 % častěji než u Stories.

Získávání fanoušků díky Explore tab

Z průzkumu dále vyplynulo, že tzv. Explore tab, nebo-li místo pro vyhledávání obsahu a profilů na základě zájmů uživatele, využívá alespoň jednou měsíčně celkem 26 % dotazovaných. Jedná se tak o silný zdroj engagementu, se kterým mohou značky pracovat.

Navíc v červnu letošního roku Instragram oznámil, že v rámci tohoto vyhledávání spouští možnosti reklamy. Ty jsou nyní k dispozici globálně a jsou zajímavým doplňkem k reklamám, které prostupují samotným feedem.

Organický obsah: jaká videa publikovat a kdy

Návody se obecně řadí mezi nejpopulárnější videoobsah, který uživatelé na Instagramu sledují. Konkrétně se na ně dívá 80 % uživatelů. Níže přikládáme ukázku „how to” videa od značky FitSlice, která se zaměřuje na ukázky receptů.

Na druhém místě v popularitě se umístila tzv. videa ze zákulisí. Ta ovšem sleduje v porovnání s prvním místem jen 66 % lidí. Taková videa prezentuje na svém profilu například Městské divadlo Brno, které přináší ukázky ze zkoušek jednotlivých představení.

Dotazovaní uživatelé doplnili, že se nejčastěji dívají na videa večer, konkrétně v rozmezí 20 až 23 hodiny. Značky, které mají zájem o navýšení svého organického obsahu, by jej měly publikovat právě v tomto čase, protože je zde vyšší pravděpodobnost, že osloví uživatele v okamžiku, když budou prohlížet svůj feed.

Zohar Dayan, CEO a spoluzakladatel platformy Wibbitz, k získaným datům uvedl:

„Instagram očividně investoval do rozvoje své platformy směrem, ve kterém jsou ve středu zájmu právě videa. S tím souvisí i úspěch Instagram Stories a IGTV. Vzhledem k tomu, že se Instagram stále častěji stává preferovaným cílem publika pro konzumaci videoobsahu, je pro značky a vydavatele rozhodující, aby si vytvořili flexibilní video strategii a přizpůsobili se novým inovacím.”

Instagram dlouhodobě představuje platformu, která je atraktivní pro mladší generace. Z uživatelů generace Z (13 až 17 let), kteří se účastnili průzkumu, celkem 95 % používá Instagram a 85 % dotazovaných mileniálů (18–34 let). Pokud tak firmy chtějí tyto uživatele oslovovat, měly by se zaměřit na tvorbu kvalitního videoobsahu i relevantních reklam.

Zdroje: MarketingLand, Wibbitz, Business Wire

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: