Visa se spojuje s mobilními platbami Apple Pay. V Evropě je lze očekávat na začátku příštího roku

10. 9. 2014 | PM
Mobilní platby Visa budou součástí chytrých telefonů iPhone 6, iPhone 6 Plus a hodinek Apple Watch od Apple. Apple Pay je zatím relevantní jen pro USA, ale situace se může změnit od začátku příštího roku.

Součástí včerejšího Keynote společnosti Apple k uvedení chytrých telefonů iPhone 6, iPhone 6 Plus a hodinek Apple Watch bylo i představení mobilního bezkontaktního platebního systému Apple Pay. V tuto chvíli se jedná o informaci relevantní pouze pro americký trh, ale na začátku příštího roku se může situace změnit. Více k tomu uvedla společnost Visa, jejíž mobilní platby budou součástí Apple Pay.

Jako rozhodující díl do skládačky mobilních plateb považuje asociace Visa propojení se službami Apple. Asociace Visa dnes oficiálně potvrdila, že podpoří spotřebitelské platby pro uživatele zařízení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch.


Apple Pay nabízí mobilní bezkontaktní platbu bez nutnosti zadávat PIN. Bezpečnostním prvkem navíc oproti klasickým bezkontaktním kartám je ale u telefonů iPhone 6 skener otisku prstu.
Zdroj: appleinsider.com


Příslušné finanční instituce v USA a následně i na dalších světových trzích budou moci přidat debetní a kreditní karty Visa k možnostem plateb Apple Pay. Zákazníkům to umožní snadné a bezpečné nakupování u vybraných prodejců, a to jak v prodejnách, tak aplikacích.
„Vstup společnosti Apple na tento trh představuje rozhodující kousek do skládačky mobilních plateb. Tento klíčový posun v digitálních platbách potvrdil, že vývoj mobilních a bezkontaktních služeb má nenahraditelný potenciál a výrazně nabírá na obrátkách," uvedl Steve Perry, generální ředitel digitálních technologií Visa Europe.

Po USA bude brzy následovat i Evropa

Visa potvrdila, že úzce spolupracuje se společností Apple a jednotlivými členskými bankami na tom, aby tato nova služba byla v co nejkratší době přístupná i na evropském trhu. „V současnosti je situace taková, že služba se spouští jako první v USA. V Evropě to bude nejdříve začátkem příštího roku," informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko. Otevírá se tak možnost pro spuštění této služby i v České republice a na Slovensku. Obě země totiž dlouhodobě patří k nejprogresivnějším zemím při přijímaní nových inovativních platebních produktů.„Slovensko nedávno odstartovalo jako druhá země v Evropě cloudové mobilní bezkontaktní platby NFC HCE. Brzy bude následovat i Česko. Ve spolupráci naší organizace se společností Apple vidíme obrovský potenciál i pro tuzemský trh. Pro úspěšný start bude potřeba dohody konkrétní tuzemské banky a společnosti Apple. Tyto dohody pomůže zprostředkovat Visa," uvádí Gajdoš. V tomto ohledu je nicméně třeba dodat, že platební novinka spojená s novou generací telefonů iPhone je mnohem důležitější novinkou pro americký trh než pro ten evropský. V USA totiž nejsou bezkontaktní karty příliš rozšířené, na rozdíl od mnoha evropských zemích, včetně České republiky, kde je dnes bezkontaktní karta standardní nabídkou.
Visa Europe představila první bezkontaktní karty a terminály v roce 2007. Dnes se v prodejnách po celé Evropě nachází více než 1,5 milionu bezkontaktních terminálů Visa – a všechny jsou připravené i na mobilní platby.

„Rozhodnutí společnosti Apple vstoupit na tento trh odráží širokou škálu příležitostí, které na poli digitálních plateb nyní existují. Díky tomuto kroku se celosvětově zvýší povědomí o bezkontaktních službách a rozšíří se jejich využívání. Očekáváme tedy pozitivní „haló efekt", který prospěje všem zúčastněným v ekosystému mobilních plateb," dodal Perry.

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: