Vodka Smirnoff si vystřelila z prezidenta Donalda Trumpa. Přiznává své zvláštní vztahy s Ruskem

13. 6. 2017 | Petr Michl
Možná jste to netušili, ale vodka Smirnoff je vyráběna v USA. Hlásá to i ve své outdoorové reklamě, zároveň je ale ochotna svědčit o svých vztazích s Ruskem. Pochopitelně pod přísahou jako Donald Trump.

Vodka rusko-amerického původu Smirnoff se rozhodně nebojí kontroverze. Ve své outdoorové reklamě, která se objevila v New Yorku, si bere na mušku nekonečně se táhnoucí obvinění vazeb aktuálního prezidenta USA a jeho lidí na představitele Ruské federace.Zdroj: Twitter / Kate Kosturski

Plakát vodky se chvástá: Vyrobena v Americe," zároveň ale  dodává: Ale pod přísahou s radostí povíme o našich vazbách s Ruskem." Děje se tak poté, co minulý týden svědčil před horní komorou Parlamentu USA bývalý ředitel FBI James Comey, který tvrdí, že jeho odvolání přišlo poté, co neustoupil tlaku prezidenta na to, aby zastavil vyšetření „ruských vazeb" již dříve odvolaného člena Národní bezpečností rady, Michaela Flynna.

Prezident Donald Trump toto nařčení odmítá a tvrdí, že je o tom a svých „ruských vazbách" ochoten mluvit před soudem pod přísahou.

Tato kampaň tak splňuje recept na publicitu zdarma tím, že si bere za své téma, které vévodí titulkům médií v posledních měsících. Billboard, za nímž dle Adweek stojí kreativní agentura značky Smirnoff, 72andSunny, se objevil na konci minulého týdne a o víkendu se již stal hitem na stránce Reddit.

Smirnoff má přitom rozhodně zajímavou historii, díky níž si může podobný špílec dovolit. Pjotr Arseňjevič Smirnov založil palírnu vodky v Moskvě kolem roku 1860 pod obchodním názvem П. А. Смирнов. Později ovládl značnou část ruského trhu s vodkou a tato značka patřila mezi oblíbence ruského cara. S bolševickým převratem v roce 1917 ale jeho dědic Vladimír Smirnov prchl před nehezkým osudem do Turecka. Značka se přejmenovala na více francouzsky znějící Smirnoff a v roce 1925 byla založena její pobočka v Paříži.

V roce 1930 ji koupil jako již etablovaného evropského hráče Robert Kuneth a přestěhoval ji do USA. Dnes patří Smirnoff pod alkoholového giganta Diageo a vyrábí se v americkém městě Plainfield ve státě Illionis.

Zdroje: Twitter / Kate Kosturski, AdweekReddit


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: