Volkswagen vytvořil obaly na telefony z karoserií havarovaných aut

7. 5. 2018 | Petr Michl
Nedostatek pozornosti věnovaný řízení je jednou z největších příčin vážných nehod. Volkswagen upozornil originálně na ty způsobené používáním telefonů za volantem.Smartphony nahradily alkohol, tedy alespoň za volantem jako primární příčina nehod, kdy řidič není schopen věnovat řízení plnou pozornost. Dle Volkswagenu se dokonce zvyšuje psaním na mobilu při řízení pravděpodobnost havárie 23x. I proto se automobilka odhodlala k netradičnímu upozornění na toto nebezpečí.

Tím jsou obaly na chytré telefony vytvořené z karosérií havarovaných automobilů. Kovové pláty z vozů na odpis tak dostávají druhý život tím, že mohou fungovat jako memento mori, minimálně pak jako připomínka toho, že používání mobilu za volantem je velmi nebezpečné.

Jedná se o kampaň Crashed Cases, kterou Škoda rozjela ve Švédsku ve spolupráci s tamní agenturou Nord DBB. Obalů na telefon je 153, stejně jako vážných nehod, které se v této zemi odehrály od února, kdy vešla v platnost legislativa zakázující používat telefon během řízení.

Věříme, že obal na telefony z poškozených vozů pomůže tomu, abyste se dvakrát rozmysleli, než ho (při řízení) zvednete. Bude to tichá připomínka, aby se lidé soustředili na cestu a nesnažili se při jízdě o multitasking," uvedl v tiskové zprávě Johan Karlson, brand manager ve Volkswagen Stockholm.

Cena obalu je stanovena na 599 švédských korun, tedy cca 1 440 v přepočtu na české koruny. Zisky z prodejů budou věnovány k pokrytí nákladku rehabilitací zraněných během autonehod. Zakoupit je lze na microsite CrashedCases.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.