Donald Trump dostává na Twitteru zabrat. Po ukončení jeho volebního období mu můžou zrušit účet

9. 11. 2020 | Petr Michl
V jednu chvíli to vypadalo na lásku. Donald Trump udělal z Twittteru místo, kde se dělá světová politika. Nyní se ale zdá, že tento „vztah“ spěje k hořkému konci.

Zdá se, že Joe Biden skutečně vyhrál americké prezidentské volby. Dosavadní prezident Donald Trump tuto skutečnost nehodlá přijmout. Média ovšem jeho dosud nepodložená obvinění ze zmanipulovaných a zkorumpovaných voleb nehodlají opakovat ani být jejich pouhým tlampačem. Ostatně Trumpův proslov, kde tato obvinění vznáší, některé americké televize přerušily v jeho průběhu, případně uvedly věci na pravou míru v následných komentářích. Hlásnou troubou lží nechce být ani Twitter a dokázal to v posledních dnech.

Trumpův tweet se zněním: „TYTO VOLBY JSEM VYHRÁL, O HODNĚ!“ byl doplněn informačním prolinkem se zněním: „Oficiální zdroje nemusely uveřejnit výsledek voleb v okamžiku, kdy bylo toto tweetováno.“

Na tomto prolinku byl poté aktuální stav voleb, tedy předpokládané vítězství Joea Bidena.

Ve stejný den v sobotu 7. listopadu se Trumpovi dokonce „podařilo“ přimět Twitter k tomu, aby se nezmohl jen na disclaimery, ale aby hned 4 jeho tweety v řadě s obviněními z volebních podvodů nebyly vidět rovnou, ale až po dalším rozkliku. Místo obsahu tweetu bylo „na první dobrou“ zřetelné upozornění: „Některý nebo veškerý obsah sdílený v tomto tweetu je sporný a může být zavádějící ohledně způsobu účasti ve volbách nebo jiných součástí občanského života.“

A o moc lépe si nevedl ani včera, kdy podobné zacházení dostala série dalších tweetů.

V sobotu pak dokonce fungovalo to, že zadání výrazu „loserdo vyhledávacího políčka přineslo jako první výsledek twitterový účet Donalda Trumpa. Není jasné, jestli za tímto dočasným jevem stál přímo Twitter, ale šlo o značně sarkastické připomenutí toho, kdo vlastně prohrál.

Twitter měl po dlouhou dobu s Donaldem Trumpem více než symbiotický vztah. Od roku 2016 z něj Trump udělal platformu, která může být důležitější než tradiční média a přes kterou jsou vyhrát americké prezidentské volby. Po dobu svého mandátu pak dokazoval, že přes Twitter jde dělat světová politika.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: