Vyplatí se vám solární panely na střeše? Poví vám to nový projekt Googlu

21. 8. 2015 | Michl Petr
Project Sunroof: Google má ambici říct celému světu, jestli se mu vyplatí solární panely na střeše

 

Solární panely mají v České republice špatnou pověst. Především proto, že se jich chopily velké subjekty a začaly s nimi obstavovat pole. Google této technologii věří, chce ale pomoci primárně fyzickým osobám a firmám, kteří přemýšlí, zdali se jim vyplatí umístit solární panely na střechu jejich domu.

Na tuto otázku by jim měl pomoci odpovědět Project Sunroof. Vznikl díky tomu, že v Googlu pozorovali, že lidé se ptají na to samé jeho vyhledávače. Dali proto dohromady Google Maps a informace o okolí konkrétních budov. Když vezmete v potaz místní počasí, orientaci střechy a to, kolik na ni dopadá stínu z okolních stromů a budov, zjistíte, jak moc dobrým nápadem je o solárních panelech uvažovat. 
Google pomáhá navíc i tak, že udělá kalkulaci dalších podrobností. Stačí zadat výši vašich účtů za elektřinu a doporučí vám velikost solárního panelu o určitém výkonu a i cenové srovnání nabídek vybraných poskytovatelů.Zde je důležité upozornit, že má Google na projektu finanční zájem. Od zmíněných společností dostane za zprostředkovanou objednávku provizi. Je to dobře. Tato služba je totiž zatím dostupná jen v Bostonu, San Francisku a menším kalifornském městě Fresno. S monetizací projektu je ale pravděpodoné jeho rozšíření. Už nyní je přislíbené rozšíření po celých USA a možná prý dojde i na to globální. Google ukazuje, že obchodní příležitosti, které mohou pomoci lidem, tu jsou. Jde jen o to je najít.

Zdroj: Project Sunroof

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: