Výrobce kancelářských potřeb Bic otevřel obchody, v nichž lze platit jen svou tvořivostí

7. 2. 2017 | Petr Michl
Padělání bankovek je zločin, ale nikdo neříká, že si nemůžete nakreslit vlastní měnu. V pop-up obchodech výrobce tužek Bic v Antverpách platí.

 

Padělání měny je považováno za trestný čin. Francouzský výrobce kancelářských potřeb Bic ale pojal tuto problematiku poněkud volněji. U příležitosti oslavy 60 let od uvedení jejich legendární modelu pera M10 vznikly v Antverpách 2 pop-up shopy. Platilo se v nich bankovkami, které si mohl každý nakreslit sám.

Na návštěvníky obchodu čekala velká zásoba psacích potřeb Bic a prázdné bílé bankovky pouze s dopsanou nominální hodnotou. Pro to, aby se staly platné, museli však zapojit svoji kreativitu a doplnit je zajímavou kresbou.

Zvládly to stovky lidí. Ti mohli své originální peníze směnit za výrobky Bic a ozdobné předměty z papírového kartonu. Video dokumentující tuto akci a některé z nejvíce kreativních bankovek si můžete prohlédnout níže.


Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.