Vysílaná setkání aneb Google+ Hangouts On Air už nejsou jen pro vyvolené

9. 5. 2012 | BD
Živé povídání s americkým prezidentem i společné pečení muffinů umožňují Vysílaná setkání na Google+.

Vysílaná Setkání (Hangouts On Air) si již vyzkoušelo několik známých osobností, včetně amerického prezidenta Baracka Obamy nebo hudebníka ze skupiny Black Eyed Peas vystupujícího pod jménem will.i.am. Od pondělí 7. května se postupně zpřístupňuje virtuální vysílací funkce i pro širokou veřejnost po celém světě. Dočkat se má dokonce i ta česká.

Začít s Hangouts On Air vypadá podle videa opravdu snadno. Stačí zmáčknout tlačítko Start a Hangout, pozvat pár lidí, odsouhlasit podmínky pro užívání, upravit si nastavení kamery a začít. Po dobu trvání setkání můžete sledovat, kolik lidí se právě dívá a zároveň si s nimi povídat nebo jim psát. Můžete se takhle sejít se svým čtenářským kroužkem, oblíbenou kapelou nebo pod vedením zkušeného kuchaře upéct a nazdobit muffiny.

 

Jedná se o zajímavý posun. Doposud prezentovaly svoje živá vysílání hlavně slavné a vlivné osoby a zpravodajské organizace. Nyní může online vysílat každý, kdo o to má zájem. Něco podobného už zavedl Google i u svého portálu zaměřeného na videa - YouTube Live. Tato funkce není ještě zpřístupněna úplně všem. Vypadá to ale, že se k živému vysíláni dá dostat rychleji, pokud máte zároveň i účet na Google+. I na oficiálním blogu společnosti se hovoří o provázanosti Google+ Hangouts On Air a portálu YouTube.

 

Živě vysílané setkání se automaticky přenáší na Google+ profilu a YouTube kanálu, sledovat ho mohou všichni, kteří mají k těmto kanálům přístup. Po ukončení vysílání se jeho záznam automaticky uloží nejen na vašem profilu na Google+, ale i na váš YouTube kanál. Sdílení videa je tak ještě jednodušší.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.google-cz.blogspot.com

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: