Výzva pro všechny dobrodruhy: Airbnb nabízí noc v pařížských katakombách

12. 10. 2015 | Kateřina Tauchenová
Bojíte se rádi? Chcete na Halloween vyrazit na výlet? Pak by vám neměla uniknout nová soutěž od Airbnb. Můžete totiž vyhrát nocleh přímo v pařížských katakombách.

Bojíte se rádi? Airbnb vám na Halloween umožní bát se opravdu hodně. Pokud tedy zvítězíte v jeho nové soutěži, ve které se hraje o přespání na největším hřbitově světa a jednom z nejděsivějších míst v Evropě – v pařížských katakombách.  

Fotky výherního „ubytování“ dokazují, že výherci budou spát na pohodlné manželské posteli, za jejímž čelem jsou úhledně vyskládány stovky kostí a lebek. Postel je samozřejmě vybavena měkoučkými polštářky s logem Airbnb – aby host ani na chvilku nezapomněl, komu vděčí za svůj zajisté nezapomenutelný zážitek.

Stejně jako u všech ostatních nabídek ubytování na Airbnb, ani zde nechybí pár slov o „hostitelích“. „Vášniví nadšenci do historie, milovníci západu slunce, kteří si rádi užívají společnost zesnulých přátel a dlouhé procházky pod městem – konkrétně 20 metrů pod kanalizací a metrem.“

Nepřijdou vám tito hostitelé jako důvěryhodní? Vaše obavy jsou zcela zbytečné – mají totiž ty nejlepší recenze. Zaručuje se úplně každý od celebrit až po členy královské rodiny. Netřeba dodávat, že všichni zmínění hosté jsou už dávno po smrti.

„Po staletí jsme oázou klidu, ticha a místem odpočinku nejvýznamnějších Pařížanů. Mezi našimi hosty naleznete dokonce i tak slavná jména, jako jsou Francois Rabelais, Jean de la Fontaine, Charles Perrault, Lavoisier nebo Robespierre. Našeho ubytování využívají dokonce i vážení členové královských rodin, včetně Charlese X., Francoise 1. a dokonce samotného Napoleona Bonaparte.“

Nabízené ubytování je dostupné pouze jedinou noc v roce, a to na Halloween (31. října). Kromě samotného noclehu se výherci soutěže mohou těšit na soukromou prohlídku katakomb vedenou osobně jejich správcem, po které bude následovat romantická večeře pro dva servírovaná přímo v apartmá a navíc doprovázená akustickým koncertem. Samozřejmostí je pak snídaně. Odvážné výherce navíc Airbnb dopraví z místa jejich bydliště do Paříže a zpět.

Láká vás tato nabídka? Pravidla soutěže jsou jednoduchá. Uchazeči o jedinečnou noc musí ve 100 slovech anglicky nebo francouzsky vysvětlit, proč právě oni jsou dostatečně stateční na to, aby mohli v katakombách přespat. Formulář, který je k dispozici pod odkazem u popisu ubytování, musí být vyplněn a odeslán do 20. října. Při rozhodování o vítězi pak bude hrát největší roli kreativita a originalita vysvětlení (70 %). Druhým kritériem hodnocení pak bude souvislost soutěžního textu s tématem Halloween (30 %). O vítězi rozhodne marketingový tým Airbnb a jeden nezávislý porotce.

Pokud vyhrajete, nezapomeňte si před odjezdem ještě přečíst pravidla „domu“: „Prosím respektujte katakomby jako svůj vlastní hrob. Nezapomeňte si s sebou vzít zubní kartáček a pyžamo - u ubytovatelů získáte body navíc, pokud budou svítit ve tmě.“

Kam dál?   

Toto není zdaleka poprvé, co Airbnb nechává své uživatele soutěžit o nocleh na opravdu speciálním místě. Podívejte se na nabídku přespání v obchodním domě IKEA v Sydney, v odstaveném letadle na amsterodamském letišti Schiphol nebo v kabině lanovky zavěšené v úctyhodné výšce 2 700 metrů nad mořem.

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: