W3C představilo nové logo pro propagaci HTML5

18. 1. 2011 | LIL
World-Wide Web Consortium představilo nové logo pro pátou verzi rozšiřující specifikace jazyka HTML. W3C si od přidělení vizuální identity slibuje větší zájem o HTML5 nejen z řad early adopters. Logu a v podstatě i propagační a osvětové kampani, která je na jeho uvedení navázána, je věnována samostatná vnořená microsite.

Logo HTML5, zdroj: www.w3c.org

World-Wide Web Consortium představilo nové logo pro pátou verzi rozšiřující specifikace jazyka HTML. W3C si od přidělení vizuální identity slibuje větší zájem o HTML5 nejen z řad early adopters. Logu a v podstatě i propagační a osvětové kampani, která je na jeho uvedení navázána, je věnována samostatná vnořená microsite. Zde je možné vygenerovat si na web info-badge, která uživatele upozorní, že se nachází na webu, jež používá elementy HTML5.

Logo je záměrně podobné písmenu "S" na trikotu supermana. Podle autorů má nejnovější specifikace znamenat zásadní změny při tvorbě webů, které budou připraveny na rozšiřování mobilního internetu a nástup cloudových zařízení.

Není od věci, že v rámci kampaně je možné objednat si také samolepky s logem zdarma nebo koupit HTML5 tričko. Právě uvedení módní řady se u uživatelů setkalo se silnou odezvou a dá se předpokládat, že textilní sortiment se v reakci na ni bude dále rozšiřovat.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: