NE násilí na ženách: Zbité ženě na billboardu mizí rány, když ji lidé věnují pozornost

6. 3. 2015 | Petr Michl
Billboard ilustruje, že proti násilí na ženách můžeme nejlépe bojovat tak, že před ním nebudeme přivírat oči.

 

I billboardy toho mohou stále mnoho nabídnout - obzvláště ve spojení s moderními technologiemi. Dokazuje to i nová londýnská kampaň proti násilí na ženách.

Ta je spuštěna v souvislosti s Mezinárodním dnem žen a stojí za ní londýnská agentura WCRS ve spojení se společností Ocean Outdoor a neziskovou organizací Women's Aid. Na billboardu je zobrazena žena se značně zhmožděným obličejem. Na jeho vrchu je umístěna kamera využívající technologii rozpoznání tváře. Když lidé billboardu věnují pozornost, modřiny a rány z tváře ženy mizí. Billboard byl poprvé instalován včera ve finančním distriktu Londýna, Canary Wharf. Samotná idea si ale již loni odnesla cenu za interaktivitu v soutěži Art of Outdoor. Celé fungování ilustruje video s případovou studií níže.Tváře lidí, kteří se na billboard dívají, se zobrazí přímo v jeho spodní části. Zároveň mají být lidem v blízkosti instalace poslány na mobilní telefon textové zprávy s žádostí o finanční příspěvek pro Women's Aid - samozřejmě také poslatelné jednoduše skrze SMS. V tomto případě jde o klasický SMS marketing s výpočtem polohy adresáta na základě triangulace. Nejde tedy zaručit, že příjemce zprávy se na billboard předtím díval, ale minimálně mu to může dát motivaci se kolem sebe rozhlédnout. 

Zmíněné ocenění patří tomuto projektu absolutně po právu. Díky využití moderních technologií totiž billboard skvěle komunikuje, že proti násilí na ženách můžeme nejlépe bojovat tak, když ho nebudeme ignorovat a nebudeme se k němu otáčet zády.  

Fotografie níže jsou vytvořeny v grafickém editoru pro ilustraci zasazení billboardu na ulicích.

Zdroj: AdWeek

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: