Webová kamera u poškozeného vrtu zvedá vlnu odporu vůči BP

24. 5. 2010 | RaTP
Americká administrativa pravděpodobně našla dobrou cestu, jak popohnat pomalu reagující BP, přímého viníka neštěstí úniku ropy v Mexickém zálivu. Webová kamera, kterou na popud senátu USA nainstaloval BP přímo k narušené trubce, totiž snímá 24 hodin denně místo neštěstí a dokumentuje tak všechny snahy společnosti o nápravu.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Americká administrativa pravděpodobně našla dobrou cestu, jak popohnat pomalu reagující BP, přímého viníka neštěstí úniku ropy v Mexickém zálivu. Webová kamera, kterou na popud senátu USA nainstaloval BP přímo k narušené trubce, totiž snímá 24 hodin denně místo neštěstí a dokumentuje tak všechny snahy společnosti o nápravu. Díky ní už se podařilo dementovat čtvrteční prohlášení koncernu, že se mu daří odčerpávat veškerou uniklou ropu. Záběry totiž prokázaly, že se mu to nedaří ani z poloviny.
Společnost BP teď pod drobnohledem stovky tisíc uživatelů bojuje o záchranu alespoň části své reputace. Boj jí ostatně ztěžuje i prezident Obama, který se snaží roli BP v celém případu co nejvíce zvýraznit. Podle politologů je ovšem za tímto krokem ovšem spíše politický boj než starost o životní prostředí.
Záběry z webové kamery navíc nově mobilizovaly desítky tisíc uživatelů. Na Facebooku se plní nově vzniklé protestní skupiny, které organizují globální bojkot BP. Odborníci na krizovou komunikaci se shodují - značka je pod přímou palbou, "polštář ekologické zodpovědnosti", který ji ještě před pár týdny chránil, už není. Záleží teď na tom, jak rychle bude situace vyřešena. Hodnota značky BP totiž klesá každou minutou.
 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: