WhatsApp má už 2 miliardy uživatelů

16. 2. 2020 | Petr Michl
Česko je územím Messengeru, v celosvětovém kontextu aplikací pro zasílání zpráv je to ale jinak. Podívejte se, kde frčí WhatsApp nyní již 2 miliardami uživatelů a kde jiné aplikace.

 

Aplikace pro zasílání zpráv mají být nejen dle CEO Facebooku, Marka Zuckerberga, budoucností sociálních médií. Tedy budoucností více uzavřenou a sdílenou skutečně otevřeně jen vůči omezenějšímu okruhu přátel. I pro tuto variantu mají v Menlo Parku nabito. Facebookem vlastněný WhatsApp přitom nově překonal hranici 2 miliard uživatelů.

Jedná se o nárůst o půl miliardy uživatelů ve srovnání se stavem před 2 lety. Připomeňme, že Facebook má 2,5 miliardy uživatelů. Nutno ale také dodat, že je na rozdíl od WhatsAppu doslova dojnou krávou na peníze. WhatsApp se svým komerčním využitím nemůže rovnat ani s už do reklamního prostředí modrobílého impéria integrovaného Messengeru.

Níže si můžete prohlédnout počty uživatelů u nejpopulárnějších aplikací pro zasílání zpráv. Jak je vidět, hranice miliardy uživatelů je pokořena také WeChatem, Viberem a například v Rusku velmi populární aplikací Telegram.

WhatsApp ke svému milníku zveřejnil 13. února bezmála budovatelský proslov:

„Je nám nesmírným potěšením podělit se s vámi o skutečnost, že ode dneška WhatsApp podporuje více než dvě miliardy uživatelů z celého světa.

Rodiče se tak mohou spojit se svými nejbližšími, ať už se zrovna nacházejí kdekoli. Sourozenci mohou společně sdílet významné chvíle. Kolegové mohou snadno zahájit spolupráci a společnosti se mohou nadále rozrůstat a navazovat komunikaci se svými zákazníky.

Soukromé konverzace, které bylo kdysi možné zajistit pouze tváří v tvář, nyní díky chatům či videohovorům probíhají okamžitě a navzdory obrovským vzdálenostem. V rámci aplikace WhatsApp se denně odehrává spousta významných a výjimečných momentů. Dosažení tohoto milníku je nám tedy velikou ctí a zároveň nás naplňuje obrovskou pokorou.“

Budiž, milník je to skutečně velký, takže lze odpustit i nebývalou míru patosu. Minimálně z ekonomického pohledu není ovšem uživatel jako uživatel a WhatsApp dominuje na jiných než západních trzích.

Níže si prohlédněte mapu světa s vyznačenou dominantní aplikací v každé zemi.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: