WhatsApp příchází i na obrazovky PC

23. 1. 2015 | Petr Michl

Používáte při své komunikaci WhatsApp? 600 milionů lidí ano a v některých zemích WhatsApp dokonce významně snížil používání klasických SMS služeb poskytovaných telefonními operátory. Nejvýznamnější světová mobilní aplikace pro zasílání zpráv, kterou koupil Facebook loni za 16 miliard dolarů, nyní přesahuje pouhá mobilní zařízení, přichází i na desktop.

Toto vylepšení má smysl především pro ty, co chtějí psát textové zprávy pohodlněji. A to jde z desktopu na mobil přeci jenom komfortněji. Aktuální je ovšem pouze pro ty používající prohlížeč Chrome a mobilní zařízení s Androidem. A celý proces se může zdát na první pohled trochu krkolomný. Pokud to chcete vyzkoušet, jděte na stránku web.whatsapp.com. Poté musíte oskenovat QR kód skrze vaši WhatsApp aplikaci.

 

Při používání pak musí být váš telefon zapnutý a připojený online. Komunikace totiž stále probíhá přes telefon, počítač je s ním pouze spárován. To je způsobeno tím, že WhatsApp neukládá zaslané zprávy nastálo na žádném data serveru, prostě je pošle do telefonu a pak už jsou jen v něm.  

Po spárování samozřejmě uvidíte na obrazovce PC i své proběhlé konverzace v telefonu. V něčem to může připomínat systém Continuity od Applu pro propojení iPhonu, iPadu i Macu a snadný přechod mezi činnostmi na jednotlivých zařízeních (blížeji jsme ho představovali včera v rozhovoru s mistrem mobilního UX, Aaronem Marcusem - pozn. red.).

Popularita WhatsApp a jeho výhoda oproti mnoha jiným IM aplikacím spočívá v tom, že aplikace nemusíte mít neustále zapnutou. Podporuje push notifikace, které fungují na pozadí systému. Když vám někdo pošle zprávu, ihned se vám na displeji objeví klasické upozornění. Po spárování s čísly ve vašich kontaktech pak s dalšími lidmi, kteří mají WhatsApp také, už pravděpodobně tradiční SMS používat nebudete. Vylepšenou uživatelskou zkušenost si nicméně nemohou dopřát uživatelé iPhonů a iPadů - iOS ho nedovoluje. WhatsApp tak prozatím jen slibuje, že  se to bude snažit brzy napravit.

Zdroje: The Verge, Techcrunch, WhatsApp Blog

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: